Güncel

19. İşkolunda Faaliyet Gösteren DİSK’e bağlı ‘Güvenlik-Sen’ Baraj Altına kalarak yetkisiz sendika oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan “6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2023 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ” bugünkü..

19. İşkolunda Faaliyet Gösteren DİSK’e bağlı ‘Güvenlik-Sen’ Baraj Altına kalarak yetkisiz sendika oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan “6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2023 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ” bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

2023 Ocak ayında yetki istatistiklerinin yayınlanması ve yüzde 1 işkolu barajının uygulanması ile birlikte, daha önce işkolu barajının üzerinde olan ve toplu iş sözleşmesi imzalayabilen DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen Sendikası 1.875 üye ile yüzde 1 barajının altında kalarak yeni toplu iş sözleşmesi imzalayabilme yetkisini yitirdi.

Ocak 2023 istatistikleri ile 19. Güvenlik ve Savunma işkolu barajı geçen ve toplu iş sözleşmesi imzalayabilen yetkili Sendika sayısı 4 iken 19. İşkolunda DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen ile beraber 14 sendika yetkisiz olarak kayıtlara geçti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayıları yılda 2 defa Ocak ve Temmuz ayı olmak üzere açıklanıyor…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL