Güncel

2021 Temmuz Sendika Üye İstatistikleri Açıklandı

2021 Temmuz Ayı üye istatistikleri bugün ki resmi gazetede yayımlandı. Buna göre TÜRK-İŞ Konfederasyonu 1 Milyon 154 Bin 177 işçi üyesiyle büyümeye devam ederken HAK-İŞ Konfederasyonu 730Bin 516 üyede kaldı…

2021 Temmuz Sendika Üye İstatistikleri Açıklandı

2021 Temmuz Ayı üye istatistikleri bugün ki resmi gazetede yayımlandı. Buna göre TÜRK-İŞ Konfederasyonu 1 Milyon 154 Bin 177 işçi üyesiyle büyümeye devam ederken HAK-İŞ Konfederasyonu 730Bin 516 üyede kaldı.

2021 Temmuz Ayı üye istatistikleri ÇSGB tarafından açıklandı. 19 iş kolunda Güvenlik ve Savuma faaliyet gösteren Güvenlik-İş ve Öz Güven Sen Sendikası zirve de yerlerini aldı.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) resmi web sitesinden yazılı bir açıklamada bulundu.

Hiç bir zaman üye kaygısı gütmediğini vurgulayan sendika yönetimi özel güvenlik mesleğinin farkındalığı için projelerine devam edileceği belirtildi.

Sendikanın yaptığı açıklama şu şekilde;

”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan “6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2021 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ” bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, TÜRK-İŞ, 1 milyon 154 bin 177 ile en fazla üyeye sahip konfederasyon oldu. TÜRK-İŞ’i, 730 bin 516 üye ile Hak-İş, 206 bin 640 üye ile DİSK izledi.

Türkiye’de 15 milyon 027 bin 910 işçiden 2 milyon 123 bin 685’sı “sendikalı” olarak kayıtlara geçti. Sendikalı işçilerin oranı yüzde 14,13 oldu.

 

19. ‘Savunma ve Güvenlik’ İş Kolunda faaliyet gösteren sendikalar arasında zirvede yerini alan GÜVENLİK-İŞ Ailemiz, 18.470 Üyesi ile siz değerli meslektaşlarımızla gücümüze güç katarak büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha göstermiş bulunmaktayız.
Hiçbir zaman üye kaygısı içerisinde olmadık! 
Özel güvenlik işçilerinin sorun ve taleplerini çok iyi biliyor ve çözüme ulaştırmak adına yetkili tüm merciler ile  iletişim halindeyiz. Güvenlik-İş Sendikası olarak, hem çalışma hayatında hem de sendikal anlamda daha fazla söz sahibi olmak için gecemizi gündüzümüze katarak hiç durmadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz…
Bilindiği üzere, taşeron sistemde çalışan işçilerin kadro’ya alınması konusunda konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in ve Sendikamız Güvenlik-İş’in verdiği büyük mücadele her kesimce takdirle karşılanmıştır.
Ancak, taşeron sistemden kadroya geçiş düzenlemesini içeren 696 sayılı KHK ile taşeron sistemde çalışan yaklaşık 900 bin işçinin kadroya geçtiği belirtilirken KİT’lerde çalışan işçiler kadro kapsamı dışında bırakılmıştır.
Güvenlik-İş Sendikası olarak ilk günden beri KİT’lerde çalışan işçilerin kadroya neden alınmadığını, ayrım yapılmaması gerektiğini ve KİT’lerde çalışan işçilerinde kadroya alınması gerektiğini, bu yanlışın bir an evvel düzeltilmesi gerektiğini defalarca gür bir sesle söyledik ve  söylemeye de devam edeceğiz. Kamu ‘da taşeron sistemde ki işçiliği tamamen ortadan kaldırana dek mücadelemizi sürdüreceğiz.
Gücümüz Birliğimizden Gelir…
SEVGİLİ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ;
Sendikamızın Yönetim Kurulu ve teşkilatımız ‘’Özel Güvenlik Görevlilerinden” oluşmaktadır ve sorunlarınızı dertlerinizi anlayan bir anlayışla hareket etmektedir.
Bu nedenle tüm özel güvenlik emekçilerini sendikamızda örgütlenmeye, bu haklı ve onurlu davamızda bizimle birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.
e-Devlet Kod: 345 GÜVENLİK-İŞ /TÜRK-İŞ
Emeği ve katkısı olan herkese Teşekkür ediyoruz…
Sendikamızın bu günlere gelmesi için emek ve çaba gösteren, gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde bize inanan, gururlandıran ve katkısı olan tüm Şube ve Bölge Başkanlarımıza, Şube ve Bölge Yönetimlerimize, İl Temsilcilerimize, iş yerlerinde ki sendika temsilcilerimize ve 81 ilde bulunan Teşkilatımıza , sendikamız personellerine, siz değerli üyelerimize bizlere olan güvenlerinizden dolayı Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL