Güncel

60 KPSS İle Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvurusu Başladı

İŞKUR kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 111 koruma ve özel güvenlik görevlisi için başvuru yayınladı. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği 111 koruma ve güvenlik görevlisi, İşkur’un kendi bünyesinde istihdam..

60 KPSS İle Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvurusu Başladı

İŞKUR kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 111 koruma ve özel güvenlik görevlisi için başvuru yayınladı.

Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği 111 koruma ve güvenlik görevlisi, İşkur’un kendi bünyesinde istihdam edilecek. Başvurular için adayların 2020 KPSS P94 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olması gerekiyor. Peki kimler başvuru yapabilir, alım hangi illere yapılacak?

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 25 Mayıs 2022 tarihi itibariyle başlamış oldu. Adaylar başvurularını 3 Haziran 2022 tarihine kadar e-devletten sisteme giriş yaparak kariyer kapısı üzerinden yapabilecektir. Adaylar sadece bir unvanda 3 birim tercihi yapabilecek olup birden fazla unvana yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. (Birim: Ankara Merkez, İl Müdürlükleri, Hizmet Merkezleri )

Başvuru Şartları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

2. Arşiv Araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması.

3. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak,

4. Lise ve dengi okul mezunu olmak.

5. 2020 KPSS (B) grubu sınavından P94 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

6. Son başvuru tarihinde, belge tesliminde ve hizmet sözleşmesi imzalanması sırasında süresi dolmamış silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartını ibraz edemeyenlerin atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. (Not: Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı veya Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik Elemanı Sertifikasının tam ve okunaklı bir şekilde ön ve arka yüzlerinin ikisini birden Kariyer Kapısına yüklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)
7. 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak.

8. Erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisinin boyunun 170 cm’den, Kadın Koruma ve Güvenlik Görevlisinin boyunun ise 160 cm’den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

9. Gece ve gündüz iç-dış mekânda vardiyalı sistemde ve her türlü hava şartlarında çalışmaya engel durumu olmamak ve bu şartlarda çalışmayı kabul etmek.

Kontenjan Dağılımı

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL