Advert
Güncel

Ağrı valisi varol, Yangında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi özgür murat’ın ailesine yeni evlerinin anahtarını teslim etti

Ağrı’da bir evde çıkan yangın faciasında özel güvenlik görevlisi baba ve 2 çocuğu yaşamını yitirmişti.  Geride kalan aile için Ağrı Valisi Dr. Osman Varol,  yeni evlerinin anahtarını teslim etti. Kızılay..

Ağrı valisi varol, Yangında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi özgür murat’ın ailesine yeni evlerinin anahtarını teslim etti
Advert

Ağrı’da bir evde çıkan yangın faciasında özel güvenlik görevlisi baba ve 2 çocuğu yaşamını yitirmişti.  Geride kalan aile için Ağrı Valisi Dr. Osman Varol,  yeni evlerinin anahtarını teslim etti.

Kızılay Ağrı Şubesi öncülüğünde geride kalan ailesinin sıcak bir yuvada kalması için yardım kampanyası başlatarak yardım kampanyasına herkesin katkı sunmasını talep bulunmuşlardı. O aile için Kızılay ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla alınan yeni evin anahtarlarını, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ailemize teslim etti.

 

 

Ağrı valiliğinden yapılan habere göre;

Vali Varol, Evini Yangında Kaybeden Ailemize Yeni Evlerinin Anahtarını Teslim Etti

”Çıkan yangın sonucu baba ve iki çocuğunun yaşamını yitirdiği ailemize, yeni evlerinin anahtarları Valimiz Dr. Osman Varol tarafından teslim edildi.

Valiliğimiz koordinesinde, Kızılay ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla alınan yeni evin anahtarlarını, Valimiz Dr. Osman Varol ailemize teslim etti.

Sobadan kaynaklanarak çıktığı tahmin edilen yangın sonucu 2 çocuğu ile birlikte babalarının yaşamını yitirdiği, 2 çocuk ve annelerinin ise yaralandığı olayın ardından Valiliğimiz koordinesinde, ilgili kurum kuruluşlar ile hayırseverlerimiz harekete geçti.

Eşi ve çocuklarını kaybeden Melek Murat ve yangında hayatını kaybeden Özgür Murat’ın kardeşinin istihdam edilmesinin ardından, ailemize yeni alınan ve donatılan evin anahtarları da bugün teslim edildi.

Yaşanan acı olayda, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Vali Varol, yeni evlerinin ailemize sağlık, huzur ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Aile üyelerimizle bir süre sohbet eden Valimiz Dr. Osman Varol, çocuklarımızla yakinen ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Hayırlı bir iş için bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Varol, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında iş birliği içerisinde şimdiye kadar çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, bundan sonra da devletimizin tüm imkanlarıyla ailemizin yanında olacağını belirtti.

Vali Varol’a, Vali Yardımcısı V./ Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aslan Kaya, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı eşlik etti” İfadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL