Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Özel Güvenlik Personeline Hizmet İçi Eğitim

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle Bakanlık bünyesinde görev yapmakta olan özel güvenlik personeline yönelik Hizmet İçi Eğitim verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Özel Güvenlik Personeline Hizmet İçi Eğitim

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle Bakanlık bünyesinde görev yapmakta olan özel güvenlik personeline yönelik Hizmet İçi Eğitim verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web sitesinden yayınlanan haberin tamamı şu şekilde;

21-23.11.2022 tarihleri arasında düzenlenen eğitim, Bakanlığımız Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın İbrahim KAYADEMİR’in konuşmalarıyla başladı. Sayın KAYADEMİR konuşmalarında; Bakanlığımızı ve kurumlarımızı temsil noktasında özel güvenlik ilk aşamadır. Çünkü vatandaşın ilk karşılaştığı görevli, özel güvenlik görevlisidir. Bakanlığımız, hizmet alanı nedeniyle dezavantajlı gruplara hizmet vermektedir. Bu nedenle sizlerin bu eğitimleri alması çok önem taşımaktadır, dedi.

Eğitim programı Sayın KAYADEMİR’in konuşmalarının ardından Bakan Yardımcımız Sayın Rıdvan DURAN’ın konuşmalarıyla devam etti. Sayın Bakanımız konuşmasında; değerli güvenlik personelimiz, mesleğinizle ilgili konuları uzman eğiticilerimiz zaten sizlere eğitim süresince anlatacaktır. Ancak Sayın Daire Başkanımızın da konuşmasında bahsettiği gibi bizim Bakanlığımız dezavantajlı gruplara hizmet vermektedir. Bu nedenle sizden tek ricam, vatandaşlarımıza karşı nezaketli olmanızdır. Çünkü nezaket dili tüm sorunları çözer dedi. DURAN konuşmasının devamında, özel güvenlik görevlilerinin çok önemli bir görev ifa ettiğini belirterek değerli özel güvenlik personelimiz 7/24 görevleri başında büyük bir özveri ile çalışmaktadır diyerek sözlerini sonlandırdı.

Eğitim, Sayın Bakan Yardımcımızın, güvenlik görevlisi personelin sorunlarını dinlemesi ve bu sorunlar üzerine istişareler yapılmasının ardından alanında uzman eğiticilerin sunumlarıyla devam etti.

3 gün süren eğitimde;

Etkili İletişim – Stres Yönetimi Ve Öfke Kontrolü
Özel Güvenlik Hukuku
Güvenlik Sistem Ve Cihazları
Şüpheli Kişi, Paket Ve Araçlara Karşı Yaklaşım Tarzı vb. konularda eğitimler verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL