Güncel

Türkiye’de ilk kez ‘Özel Güvenlik İHA Ekibi’ kuruldu

Türkiye’de ilk kez Akdeniz Üniversitesi’nde  ‘Özel Güvenlik İHA Ekibi’ kuruldu. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katılımıyla özel güvenlik görevlilerine İHA Ehliyet Belgesi verildi. ‘Güvenli Yerleşke Güvenli Yaşam Projesi’..

Türkiye’de ilk kez ‘Özel Güvenlik İHA Ekibi’ kuruldu

Türkiye’de ilk kez Akdeniz Üniversitesi’nde  ‘Özel Güvenlik İHA Ekibi’ kuruldu. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katılımıyla özel güvenlik görevlilerine İHA Ehliyet Belgesi verildi.

‘Güvenli Yerleşke Güvenli Yaşam Projesi’ kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nde Türkiye’de ilk ‘Özel Güvenlik İHA Ekibi’ kuruldu. Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (AKHUMER) düzenlediği eğitimleri tamamlayarak sertifika almaya hak kazan özel güvenlik görevlilerine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katılımıyla Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda İnsansız Hava Aracı (İHA) Ehliyetleri verildi.

 

GÜVENLİK ÖZGÜRLÜK DENGESİ

Rektör Özkan, tedbirleri artırırken, özgürlük-güvenlik dengesini de gözeteceklerinin altını çizerek şöyle konuştu: “Bir üniversiteyi, üniversite yapan en temel özelliklerin başında öğrencilerine ve akademisyenlerine sağladığı bilimsel özgürlük ve eleştirel ortamdır. Güvenlik önlemlerinin planlanması ve uygulanmasında güvenlik-özgürlük dengesini gözetmek çok önemlidir. Yeni Özel Güvenlik İHA Timi’miz de, diğer güvenlik ekiplerimiz de bu dengeyi gözeterek görevlerini sürdürecekler. Birlikte öğrencilerimize huzur ortamı sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

PANDEMİDE İKİ YÜZ ELLİ KURSİYERE EHLİYET VERİLDİ

AKHUMER Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) online eğitime izin vermesiyle birlikte eğitimlerini ara vermeden sürdürdüklerini ve yüz yüze eğitime geçişin önünün açıldığını ve nitelikli eğitim vermeye devam edeceklerini belirtti. Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Fulya Almaz da pandemi sürecinde 250 kursiyere çevrimiçi kurs düzenleyerek ehliyetlerini verdiklerini açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL