Güncel

ANFA Güvenlikte özel güvenliklerden sendika değişimi mutluluğu

ANFA’ da çalışan özel güvenlik işçileri Öz-Güven Sen Sendikasından haber sitemize gelen bilgilere göre toplu olarak istifa etmeye başladı. İ. Melih Gökçek’in Belediye Başkanı olduğu süreçte Ankara Büyükşehir Belediyesinde Öz-Güven..

ANFA Güvenlikte özel güvenliklerden sendika değişimi mutluluğu

ANFA’ da çalışan özel güvenlik işçileri Öz-Güven Sen Sendikasından haber sitemize gelen bilgilere göre toplu olarak istifa etmeye başladı.

İ. Melih Gökçek’in Belediye Başkanı olduğu süreçte Ankara Büyükşehir Belediyesinde Öz-Güven Sen’e zorla üye yapılan ANFA’ da çalışan özel güvenlik işçileri, baskıyla üye oldukları Öz-Güven Sen Sendikasından haber sitemize gelen bilgilere göre istifa etmeye başladılar.

 

Gökçek Sonrası Devran Değişmişti

Çalışanlar dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de destek verdiği HAK-İŞ’ e bağlı ÖZ-GÜVEN SEN Sendikasına basıklarla zorla üye yapıldıklarını, sürecin nasıl işlediğine herkesin şahitlik yaptığını, ancak zorla üye yapıldıkları ve her türlü baskının uygulandığı zamanın geride kaldığını belirten ANFA ’da çalışan özel güvenlik görevlileri , hala bize baskı kurmaya çalışıyor Hak-İş’e bağlı Öz Güven Sen Sendikası ancak başaramıyorlar, Belediye yönetimi ve ANFA Güvenlik Yöneticileri baskılara müsamaha göstermiyorlar Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş ve yöneticilerimiz bize sendikal özgürlük ortamını sonuna kadar sağladıkları için Öz Güven Sen Sendikasının hiçbir etkisinin kalmadığını söylediler.

Özel Güvenlik Görevlilerinden Mesai Arkadaşlarına Çağrı

”ANFA Çalışanları olarak bizler büyük bir özveri ile Ankara Büyükşehir Belediyemizin en hassas kurumlarını koruyan kişileriz, bu zamana kadar birlikteliğimizi ve beraberliğimiz biz sağladık, Öz-Güven Sen Sendikası ise bizim üzerimizden reklam yapmaktan başka bir şey yapmadı, hiçbir sorunumuzla ilgilenmediler , istifa süreçleri başlayınca bu zamana kadar gelmeyenler hangi yüzle yanımıza geliyorlar anlamıyoruz, ANFA Güvenlik çalışanları olarak bizler artık Hak-İş’e bağlı Öz Güven Sen Sendikası ile asla bir arada olmayacağız, ANFA Güvenlik çalışanları olarak mesai arkadaşlarımızı Hak-İş’e bağlı Öz-Güven Sen Sendikasından istifa etmeye çağırıyoruz” diyerek istifa sonrası mutlu olduklarını belirttiler.

 

ANFA Güvenlikte çalışan özel güvenlik görevlileri Mansur Yavaş’ın Belediye Başkanı seçilmesinden sonra belediyede oluşan baskı ortamının kalkması ile sorunlarını ve taleplerini çözeceklerine inandıkları Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikasına özgürce üye olduklarını ve her geçen gün ANFA Güvenlikte çalışan özel güvenlik arkadaşlarının hızlı bir şekilde yeni dönem için Öz Güven Sen Sendikasından istifa ederek, Güvenlik-İş Sendikasına üyeliklerini gerçekleştirdiklerini beyan ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL