Güncel

Aşı olmayan işçiye artık PCR şartı

Koronavirüs ve neden olduğu salgın sebebiyle COVID-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibarıyla zorunlu olarak artık haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,..

Aşı olmayan işçiye artık PCR şartı

Koronavirüs ve neden olduğu salgın sebebiyle COVID-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibarıyla zorunlu olarak artık haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işverenlerin işçilerinden isteyeceği PCR testi ve işçilerini COVID-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren yazıyı 81 il valiliğine gönderdi.

Valiliklere gönderilen yazıda, işverenlerin, işyerinde karşılaşılabilecek sağlık ve güvenlik risklerine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında tüm işçilerini bilgilendirmekle yükümlü oldukları hatırlatıldı.

Aynı zamanda işverenlerin COVID-19 aşısı tamamlanmamış işçilerini yazılı olarak ayrıca bilgilendirmesi istendi.

 

 

Test sonuçları işyerinde kayıt altında tutulacak

Bilgilendirme sonrasında aşı olmayan işçilere, kesin COVID-19 tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da işveren tarafından bu durumdaki işçilere bildirilmeli.

COVID-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibarıyla zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere işyerinde kayıt altında tutulacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL