Genel

Bakan Bilgin’den asgari ücrete yapılacak zamla ilgili beklentileri yükseltecek sözler…

Bakan Bilgin’den asgari ücrete yapılacak zamla ilgili beklentileri yükseltecek sözler. Aralık ayında asgari ücrete en kapsamlı müdahaleyi yapacağız… Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda..

Bakan Bilgin’den asgari ücrete yapılacak zamla ilgili beklentileri yükseltecek sözler…

Bakan Bilgin’den asgari ücrete yapılacak zamla ilgili beklentileri yükseltecek sözler. Aralık ayında asgari ücrete en kapsamlı müdahaleyi yapacağız…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Asgari ücrete aralık ayında toplumu enflasyon karşısındaki tahribattan koruyacak en kapsamlı müdahaleyi yapacağız.” dedi.

Son aylarda art arda gelen zamlar, enflasyonun yükselmesi, kurun artması ile birlikte baş gösteren hayat pahalılığı vatandaşın belini büktü. Bu kapsamda temmuz ayında ara zam yapılan asgari ücret, 5.500 TL’yi buldu. Milyonlarca insanın gözü şimdi ise aralık ayında başlayacak komisyon toplantıları ile belirlenecek olan yeni asgari ücret zammına çevrilmiş durumda.

 

“EN KAPSAMLI MÜDAHALE YAPILACAK”

Konu hakkında sık sık açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Bilgin, “Asgari ücrete aralık ayında toplumu enflasyon karşısındaki tahribattan koruyacak en kapsamlı müdahaleyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL