Güncel

Bakan SOYLU ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ münasebetiyle mesaj yayınladı

2004 yılının 26 Haziranında yürürlüğe giren özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve İlgili Yönetmeliği 17 yılı geride bırakırken ve bu kanunun kabul..

Bakan SOYLU ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ münasebetiyle mesaj yayınladı

2004 yılının 26 Haziranında yürürlüğe giren özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve İlgili Yönetmeliği 17 yılı geride bırakırken ve bu kanunun kabul edildiği 26-30 Haziran da Özel Güvenlik Günü ve Haftası olarak kutlanmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bakan Soylu”İnsanî ihtiyaçlar sıralamasında güvenliğin giderek daha üst sıralara tırmandığı 21.yüzyılda şehir güvenliğinin önemli bir bileşeni haline gelen Özel Güvenlik sektörü çalışanlarına minnet ve şükranlarımızı ifade etmenin vesilesi olan Özel Güvenlik Günü’nü idrak etmenin mutluluğu içindeyiz.

Gündelik hayatımızda giderek daha fazla temas halinde olduğumuz, çağın gereklerine göre sürekli gelişen bu sektör, tüm dünyada olduğu gibi bizde de şehir güvenliğinin vazgeçilmezi haline gelmiş durumdadır. Ulaştığı kapasite itibarıyla hem vatandaşlarımızın gündelik hayatına temas eden, hem de Polis ve Jandarmamızın iş yükünü hafifleten Özel Güvenlik personellerimiz, “dünyanın en güvenli şehirleri” hedefimize ulaşmada en önemli paydaşlarımızdan birisidir.

15 Temmuz sonrasında pek çok konu başlığında olduğu gibi Özel Güvenlik sektörü de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve yönlendirmeleriyle yeniden ele alınmış, gerek dijital altyapılarıyla gerek hizmet içi eğitimleriyle gerekse denetim kapasitesinin arttırılmasıyla sektöre farklı bir heyecan ve disiplin kazandırılmıştır. 698 bin 344 kişinin yeni nesil Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı sahibi olduğu; 332 bin 796 kişinin aktif olarak görev başında bulunduğu Özel Güvenlik alanında, 2018 yılında başlatılan eğitim seferberliği kapsamında şu ana kadar toplam 530 bin 028 kişiye eğitim verilmiş; Özel Güvenlik Şirketi denetim sayısı yüzde 38 artışla 956’dan 1.322’ye çıkarılmış; kamuda görev yapan personele tek tip kıyafet; resmi kolluk birimleriyle iletişim ve etkileşimi arttırmayı hedefleyen KAAN Projesi; alanında ilk olan ve bir literatür oluşturmanın temelini teşkil etmesini hedeflediğimiz “Özel Güvenlik Eğitim Kitabı”nın yayınlanması; sektörün iş ve işlemlerini kolaylaştıran ÖGNET projesi gibi adımlarla Özel Güvenlik alanında 21. Yüzyılın ihtiyaç duyduğu standartların üzerine çıkılması hedeflenmiştir.

Huzurlu bir şehir hayatı için ortaya koydukları emeklerine minnettar olduğumuz, tıpkı diğer kolluk birimlerimiz gibi görevlerini yaparken şehadet dahil her türlü fedakârlığı göze alan Özel Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın Özel Güvenlik Görevlileri Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, görevi başında şehit olan kardeşlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL