Güncel

Banka özel güvenlik görevlilerine dolandırıcılık semineri

Karapınar Emniyet Müdürlüğünce bankalarda özel güvenlik olarak görev yapan personele yönelik “iletişim yoluyla dolandırıcılık” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. HİSARCIK, KÜTAHYA  Karapınar Emniyet Müdürlüğünce bankalarda özel güvenlik olarak görev yapan personele..

Banka özel güvenlik görevlilerine dolandırıcılık semineri

Karapınar Emniyet Müdürlüğünce bankalarda özel güvenlik olarak görev yapan personele yönelik “iletişim yoluyla dolandırıcılık” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.
HİSARCIK, KÜTAHYA  Karapınar Emniyet Müdürlüğünce bankalarda özel güvenlik olarak görev yapan personele yönelik “iletişim yoluyla dolandırıcılık” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, ilçede faaliyet gösteren bankaların özel güvenlik görevlileriyle bir araya geldi..

Mete, dolandırıcıların izlediği yöntemler konusunda bilgilendirme yaptıklarını belirterek, yaşanmış olaylardan örnekler verdi.

Dolandırıcıların özellikle telefonla dolandırmak istediği vatandaşı, parayı bankadan çekip kendi hesabına aktarana kadar telefonu kapattırmadığını vurgulayan Mete, “Güvenlik görevlileri, bu tür konuların yaşanmaması için telefonla konuşarak bankaya gelen, telaş içinde olup yüklü miktarda para çeken müşterilerin işlemlerini yavaşlatarak, polise haber vermeli.” dedi.(Kaynak AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL