Güncel

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş.’de çalışan özel güvenlik görevlileri için toplu sözleşme imzalandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş. ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) arasında özel güvenlik işçilerinin daha iyi şartlarda çalışması için toplu iş sözleşmesi imzalandı.   TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası..

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş.’de çalışan özel güvenlik görevlileri için toplu sözleşme imzalandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş. ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) arasında özel güvenlik işçilerinin daha iyi şartlarda çalışması için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş. arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı.

 

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Hem iş barışını sağladığını hem de işçilere mali açıdan güzel kazanımlar sağladığını söyleyerek imzalanan bu toplu iş sözleşmesi ile özel güvenlik işçilerine  %30’a yakın ücret artışı ve sosyal haklarda ise % 100’e yakın iyileştirme yapıldığını ifade etti. Yapılan sözleşmeden tüm özel güvenlik görevlilerinin mutlu olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yapılan toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, ”alın terinin karşılığı olan bu ücretler size ve ailenize bereket olarak dönsün. Sözleşme herkese hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş.’de Çalışan Özel Güvenlik İşçileri Daha İyi Şartlarda Çalışacak

Sözleşme ile sağlanan ücret artışları toplamı %30 ve Sosyal yardımlarda ise %100’e yakın iyileştirme gerçekleşti.

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle;
Yıllık giyim,
Koruyucu eşya yardımı,
Yemek yardımı,
Bayram yardımı,
Yakacak yardımı,
Ölüm yardımı,
Afet yardımı,
Çocuk yardımı,
Eğitim yardımı,
Evlenme yardımı,
İkramiye yardımı,
erzak yardımı ve diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL