Güncel

Yüksel Mansur Kılınç, Güvenlik İş Sendikasını Ziyaret Etti

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur KILINÇ’ı sendika genel merkezinde ağırladı. Genel Başkan Ömer Çağrıcı tarafından kabul edilen KILINÇ’ın ziyaretinde sendika yönetimi de hazır..

Yüksel Mansur Kılınç, Güvenlik İş Sendikasını Ziyaret Etti

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur KILINÇ’ı sendika genel merkezinde ağırladı.

Genel Başkan Ömer Çağrıcı tarafından kabul edilen KILINÇ’ın ziyaretinde sendika yönetimi de hazır bulundu.

Görüşmede ülke gündemi ve özel güvenlik görevlilerinin sorunları ele alındı.

Sendika resmi web Sitesinden Paylaştı;

Yüksel Mansur KILINÇ’ın ziyaretini resmi web sitesinden paylaşan Sendika;

Sayın Yüksel Mansur KILINÇ özel güvenlik görevlilerine yönelik yapılması gerekli olumlu tüm çalışmaları ve projeleri Cumhuriyet Halk Partisi olarak desteklediklerini söyleyerek, özel güvenlik görevlilerinin her sorununda ve talebinde yanındayız dedi.

Sayın KILINÇ ayrıca, ”özel güvenlik görevlileri, her 5 yılda bir ödedikleri kimlik yenileme bedelinden muaf tutulmalı, tüm özel güvenlik emekçileri sendikal haklarını kullanmalı, haftalık mesai 45 saat ile sınırlandırılmalı, terör sonucu hayatını kaybettikleri, yaralandıkları ya da engelli hale geldikleri durumda malullük aylığı bağlanmalıdır, ayrıca özel güvenlik hizmetleri tehlikeli işler sınıfına alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI’da ziyaret sonrası açıklamasında; Özel güvenlik görevlilerine yönelik yapılan her projeye olumlu yaklaşım içerisinde olan ve desteklerini hissettiren, sahada özel güvenlik sektörüne ve emekçilerine yönelik araştırmalar yapan Sayın Yüksel Mansur KILINÇ’a teşekkür ederek Meclise verilen meslektaşlarımızın özlük hakları ile ilgili kanun teklifinden çok memnun olduklarını belirtti.

Özel güvenlik görevlilerinin çalışma koşulları ve Güvenlik-İş Sendikasının faaliyetleri konusunda ayrıca bilgilendirilmede bulunulduğu belirtildi.

Sayın KILINÇ, Güvenlik-İş Sendikasını çalışmalarından dolayı kutlayarak başarılarının devamını diledi ve tüm özel güvenlik işçilerinin 1 mayıs emek ve dayanışma günlerini gönülden kutladığını belirtti.

”Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sayın Yüksel Mansur KILINÇ’a, Güvenlik-İş’e gerçekleştirdiği nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL