Güncel Siyaset

CHP’den Özel Güvenlikler İçin Kanun Teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur KILINÇ, özel güvenlik hizmetlerine dair kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sundu. TBMM’ye sunulan kanun teklifinde; ”kamu..

CHP’den Özel Güvenlikler İçin Kanun Teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur KILINÇ, özel güvenlik hizmetlerine dair kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sundu.

TBMM’ye sunulan kanun teklifinde; ”kamu mahiyetini tamamlayıcı nitelikte görev yapan özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları bakımından nakdi tazminat ve aylık bağlanması haklarından yararlanması amaçlanmış ve çalışma ortamları gereği yaşadıkları zorluklar bulunması sebebiyle; çalışma sürelerinin günlük olarak düzenlenmesi, fazla çalışma yaptırılmaması, vardiyalı çalıştırılnaları halinde asgari 11 saatlik dinlenme sürelerinin verilmesi be özel güvenlik görevlilerinin fiili hizmet süresi zammından faydalanmaları, en önemli sendikal haklardan biri olan grev hakkını kullanmaları amaçlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Kanun Teklifinin Tamamını Görüntülemek İçin Alttaki Linke Tıklayınız…

özel güvenlik görevlileri kanun teklifi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL