Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan İşçiler İle Buluşma Programında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde işçilerle buluşma programında konuştu. Burada önemli mesajlar veren ve ekonomik verilerin pandemi öncesinin bile üzerine çıktığını aktaran Erdoğan, “Hedeflerimize sıkı sıkıya bağlıyız” dedi. Erdoğan,..

Cumhurbaşkanı Erdoğan İşçiler İle Buluşma Programında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde işçilerle buluşma programında konuştu. Burada önemli mesajlar veren ve ekonomik verilerin pandemi öncesinin bile üzerine çıktığını aktaran Erdoğan, “Hedeflerimize sıkı sıkıya bağlıyız” dedi. Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

Programda konuşan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, farklı sektörlerde alınlarının teriyle ekmeklerini kazanan işçilerle, gazi mekânda, milletin evinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, buluşmaya vesile olan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN’e teşekkür etti.

TERCİHİMİZ ÇALIŞANDAN YANA

Farklı sektörlerde alın teriyle ekmeklerini kazanan kardeşlerimle bugün bu gazi mekanda, milletin evinde bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Türkİş Başkanımız ve Çalışma, Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum. Gönüllerinizden kopup gelen şu sevgi için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Hayatına İETT’de işçi olarak başlamış, siyasetin her kademesinde bulunmuş bir kardeşinizim. Emeğiyle alın teriyle çalışmanın hem yorgunluğunu hem de bu şekilde helal rızık götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Çalışmak kadar emeğinin karşılığını almanın ne kadar önemli olduğunun da gayet farkındayız. Bu hakların temini için gerektiğinde imkanları zorlama pahasına tercihimizi hep çalışanlarının emeklerinden yana kullandık.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki işçi buluşmasını; kararlılığın, azmin, dirayetin tüm dünyaya ilanı olarak gördüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, işçilerin her birine kazasız, belasız, verimli, huzurlu çalışmalar temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN konuşmasında, bugün çeşitli sektörleri temsil eden yaklaşık 1000 işçinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandığını ve bunun bir ilk olduğunu vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de kamu sektöründe çalışan yaklaşık 700 bin işçiyle yapılan toplu sözleşmede, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın desteğiyle büyük bir başarı sağlandığını belirtti. Bu başarının, Türkiye’nin başarısı, üretim gücünün göstergesi olduğunun altını çizen Bakan BİLGİN, bunun aynı zamanda Cumhurbaşkanı ERDOĞAN öncülüğünde gerçekleştirilen demokratik reformların nasıl işlerlik kazandığını da gösterdiğini söyledi.

 

 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY da bugünkü buluşmaya, 5 milyon işçi ve ailesini temsilen, maden, makine-kimya, karayolları, demiryolları, PTT çalışanları, sağlık, tarım, petrol, deniz, enerji gibi alanlardan işçilerin katıldığını dile getirdi. Genel Başkan ATALAY, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a işçilerin taleplerine, sıkıntılarının çözümüne gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkürlerini iletti.

Konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’a işçiler, kendi elleriyle yaptıkları Türk bayrağı, baret ve feneri günün anısına takdim etti. Daha sonra aile fotoğrafı çektirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL