Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret mesajı: Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz

Son dakika! Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammı ile ilgili mesajlar verdi. Erdoğan, “Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda gündeme..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret mesajı: Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz

Son dakika! Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammı ile ilgili mesajlar verdi. Erdoğan, “Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, son günlerin en merak edilen konularının başında gelen asgari ücret zammı ile ilgili de konuştu.

 

“DAR GELİRLİLERİN ÜZERİNDEKİ YÜKÜ HAFİFLETECEĞİZ”

“Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için azami çabayı gösteriyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah asgari ücreti de bu perspektifte değerlendirerek ilerleyeceğiz. Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. 2022 ve 2023’ü herhangi bir kırılmaya meydan vermeden, geride bırakabilirsek önümüzde hakikaten çok parlak bir gelecek bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

“KARDEŞLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce de asgari ücrete dair yaptığı açıklamada, “Ülkemizin imkanları genişledikçe, diğer emekçilerimiz gibi memurlarımızın da bundan istifade etmesini sağlıyoruz. Hamd olsun, bugüne kadar sabit ücretle çalışan kardeşlerimizi enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz” demişti.

BAKAN BİLGİN DE ASGARİ ÜCRET MESAJI VERMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bilgin “Sosyal politikalarla hayata geçirme konularında yeni meseleler vardır. Bunlardan biri asgari ücret meselesidir ve asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir refah düzeyine taşıyacak bir komisyonun çıkmasıdır. 3600 ek gösterge meselesini Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle sonuçlandırmak üzereyiz, Ocak ayında TBMM’ye getireceğiz. ” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL