Güncel

Dev tatbikata katılım sağlayan özel güvenlik görevlisine Özel Güvenlik TV ulaştı

ÖZEL HABER Diyarbakır’da ‘Kentsel Arama Kurtarma’ tatbikatı gerçekleşti. AFAD Başkanlığı tarafından 2022 afet tatbikat yılı kapsamında Diyarbakır’da 24-25-26 Mart tarihleri arasında AFAD koordinasyonunda gerçekleşen Kentsel Arama Kurtarma tatbikatı gerçekleşti. Diyarbakır’da..

Dev tatbikata katılım sağlayan özel güvenlik görevlisine Özel Güvenlik TV ulaştı

ÖZEL HABER

Diyarbakır’da ‘Kentsel Arama Kurtarma’ tatbikatı gerçekleşti.

AFAD Başkanlığı tarafından 2022 afet tatbikat yılı kapsamında Diyarbakır’da 24-25-26 Mart tarihleri arasında AFAD koordinasyonunda gerçekleşen Kentsel Arama Kurtarma tatbikatı gerçekleşti.

Diyarbakır’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD genel başkanı Yunus Sezer’inde katıldığı “Kentsel Arama Kurtarma” Tatbikatına Dicle üniversitesi Özel güvenlik personeli, arama kurtarma gönüllüsü Mehmet Turgut Tayuzak, ANDA arama kurtarma ekibinin saha lideri olarak katılım sağladı.

Yerel ve ulusal arama kurtarma planları doğrultusunda farklı ekiplerin aynı ortamda aynı saha dilini kullanarak çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan tatbikata Tayuzak’ın başında olduğu ANDA arama kurtarma ekibinin 6 araç ve 56 kişilik ekip ile katıldığına dair bilgi veren Mehmet Turgut Tayuzak Özel Güvenlik TV’ye açıklamalarda bulundu.

”Afetin ne zaman geleceğinin bilinmez”

“Afetin ne zaman geleceği bilinmez. Ekiplerimizin afet ve acil durumlarda toplanma, intikal, konuşlanma ve arama-kurtarma yetkinliklerini geliştirmeye devam ediyoruz.

Muhabbetin, samimiyetin, birlik ve beraberliğin kalpten yaşandığı verimli bir tatbikat oldu, emek veren tüm ekiplere teşekkür ediyorum.

Desteklerini eksik etmeyen Dicle üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç’a, AFAD başkanlığı ve personellerine, sahada ekiplerimizi yalnız bırakmayan, her dakika bir aile samimiyetiyle yanımızda olan Genel Başkanımız Okan Tosun, il temsilcimiz Murat Yaşa’ya birlikte enkazı kaldırdığımız AFAD, ANDA, PAK ekiplerine ve tüm ekipteki arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Özel Güvenlik Personeli olan Mehmet Turgut Tayuzak, can ve mal güvenliğinin sağlanmasının dışında yaşamın her alanında varlığını gösteren her alanda gönüllülük esasına dayalı tüm faaliyetlerde yer alması ile biliniyor.

Tayuzak, AFAD gibi arama kurtarma birliklerinde gönüllü çalışmalar yürütürken, birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif görev yapıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL