Güncel

DHMİ’den özel güvenlik görevlilerine ödül töreni

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından özel güvenlik görevlilerine görevlerinde göstermiş oldukları olağanüstü gayret ve başarılarınızdan dolayı ödül töreni düzenlendi. Güvenlik-İş Sendikasının resmi web sitesinde yayınlanan haberde, narkotik madde, uyuşturucu..

DHMİ’den özel güvenlik görevlilerine ödül töreni

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından özel güvenlik görevlilerine görevlerinde göstermiş oldukları olağanüstü gayret ve başarılarınızdan dolayı ödül töreni düzenlendi.

Güvenlik-İş Sendikasının resmi web sitesinde yayınlanan haberde, narkotik madde, uyuşturucu hap ve değerli tarihi eşya yakalatıp kolluk kuvvetlerine teslim edilmesini sağlayan özel güvenlikleri üyelerinin ödüle layık görüldüğü belirtildi.

Sendikanın web sitesinde ki haberin tamamı şu şekilde;

 

DHMİ’DEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÜYELERİMİZE ÖDÜL TÖRENİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından özel güvenlik görevlilerine görevlerinde göstermiş oldukları olağanüstü gayret ve başarılarınızdan dolayı ödül töreni düzenlendi.

Ödül törenine, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit EKİNCİ, DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Mehmet Mahir DEMİRKAZIK, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Başkent Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salim İNAL, Başkent Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arzu Yüceler SAYGI, Başkent Grup Havalimanları Güvenlik Koordinatörü Yavuz DEDE, Destek Hizmetleri Daire Başkan Yardımcısı Murat BAŞARAN VE Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Birimleri, Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanlığı Yöneticileri, Güvenlik ve Koruma Daire Başkanlığı Birimleri, özel güvenlik görevlisi üyelerimiz Mesut DEMİR, Bengül EREN ve Volkan TÜBEK katıldı.

DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Erhan Ümit EKİNCİ ödül töreninde yaptığı konuşmada; Havalimanlarında çalışan özel güvenliklerin sadece hava sahasını değil aynı zamanda yakalamış oldukları narkotik maddelerle yüzlerce gencimizin hayatını da kurtarmış ve tarihi eser kaçakçılığını önlemekle de Milli Değerlerimizin tarihimizin ülkemiz dışarısına çıkmasını engellemişlerdir. Arkadaşlarımıza burada tekrar teşekkür ederek çalışma hayatlarında başarılar dilerim’’ dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ödül töreninde yaptığı konuşmada;
‘’ Ülkemizin en kritik noktalarında görev yapan ve 7 yıldır örgütlü olduğumuz havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimizle her zaman gurur duymaktayız. Burada bugün ödül alan meslektaşlarımızın yani sıra diğer birçok üyemizin de bu ve buna benzer olaylarla karşılaştığını ve görevlerini layıkıyla yaptıklarını ve görevlerinde başarı gösterdiğini biliyoruz. DHMİ tarafından bu ödüle layık görülen üyelerimiz Mesut DEMİR, Volkan TÜBEK ve Bengül EREN olmak üzere tüm üyelerimize bu vesile ile görevlerini üstün bir gayret ile yaptığı için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Başkent Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salim İNAL ödül töreninde yaptığı konuşmada;
”Havalimanları, bina ve tesislerde, hukuk kurallarına uygun, talimatlar çerçevesinde, fiziki ve teknik imkanları kullanarak, can, mal güvenliği ve huzuru sağlamak için gözetim, denetim ve kontrol yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikte olan özel güvenlik görevlisi mesai arkadaşlarımı gece-gündüz demeden görevlerini üstün bir gayret ve dikkat gösterdikleri için kutluyorum . Başarılarının devamını dilerim” dedi.

Van havalimanında görevli Volkan TÜBEK ve Diyarbakır Havalimanında görevli Mesut DEMİR dikkatleri sayesinde uyuşturucu hap ve madde yakalanmasını sağladığı için, Adana Havalimanında görevli Bengü EREN tarihi değerli tarihi eşya yakalanmasını sağladıkları için DHMİ tarafından ödüllendirildi.

Van Havalimanında görevli özel güvenlik görevlisi üyemiz Volkan TÜBEK, görevde olduğu süre içerisinde arama faaliyetinde 1890 gr Narkotik madde ve 168 adet uyuşturucu hap madde ele geçirilmesini sağlayarak ilgili şahısları kolluk kuvvetlerine teslim edilmesini sağladı. Yakalamaların çoğu şahıslardan şüpheli hareketler üzerine yapılan detaylı aramalarda bel bölgesi ayakkabı içi ve kıyafetlerin özel zula bölümlerinde ele geçirildi.

Diyarbakır Havalimanında görevli özel güvenlik görevlisi üyemiz Mesut DEMİR, görevde olduğu süre içerisinde 18 ayrı arama faaliyetinde bulunarak 430gr narkotik madde ve 5 adet uyuşturucu hap madde ele geçirilmesini sağlayarak ilgili şahısları kolluk kuvvetlerine teslim edilmesini sağladı.

Adana Havalimanında görevli özel güvenlik görevlisi üyemiz Bengü EREN ise Dış Hatlar giden yolcu salonunda X-RAY Operatörü olarak görev yaptığı esnada bir yolcunun bagajındaki metal yoğunluğundan şüphelenerek bagajını açması istemiş ve yapılan kontrollerde yolcunun bagajında (toplam değerinin Otuz milyon Türk Lirası) 202 adet sikke ve değerli tarihi eşya tespit ederek ilgili şahısları kolluk kuvvetlerine teslim edilmesini sağlamıştır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından özel güvenlik görevlilerine görevlerinde göstermiş oldukları olağanüstü gayret ve başarılarınızdan dolayı ödül ve plaket verildi.

Ödül töreni fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL