Güncel

Diyarbakır’da özel güvenlik görevlilerine “KAAN Projesi” eğitimi verildi

Diyarbakır’da Özel güvenlik görevlilerine ve Genel Kolluk personeline “KAAN Projesi” eğitimi verildi. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün uygulamaya başladığı “Genel Kolluk – Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi” (KAAN) kapsamında..

Diyarbakır’da özel güvenlik görevlilerine “KAAN Projesi” eğitimi verildi

Diyarbakır’da Özel güvenlik görevlilerine ve Genel Kolluk personeline “KAAN Projesi” eğitimi verildi.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün uygulamaya başladığı “Genel Kolluk – Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi” (KAAN) kapsamında Diyarbakır’da özel güvenlik görevlilerine, Genel Kolluk Personeline ve kişi kurum kuruluş yetkililerine eğitim verildi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı koordinesinde görevlendirilen Polis Başmüfettişi Sayın Oktay ÇELİK ve Polis Başmüfettişi Sayın Murat BALCI’nın katılımlarıyla Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü organizesinde KAAN Projesi ile aktif çalışan 4420 özel güvenlik görevlisi, 738 genel kolluk personeli ile 83 Kişi Kurum ve Kuruluş Yetkilisi olmak üzere toplam 5241 kişiye eğitimler verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca başlatılan Genel Kolluk – Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) projesi kapsamında Diyarbakır Sezai KARAKOÇ Kongre ve kültür merkezi ile Kayapınar Halk Eğitim Merkezinde planlanan eğitimler tamamlandı. Proje ile özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma alanları başta olmak üzere tüm alanlarda etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunularak, hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü ve TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan bilgilendirmelerle birlikte eğitimler tamamlandı. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nce de “KAAN EGM mobil uygulaması” hakkında tanıtımlar yapılarak; aktif çalışan özel güvenlik görevlileri tarafından uygulamanın cep telefonlarına mobil marketlerden (AppStore, Google Play) ücretsiz olarak indirilerek kullanılması yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL