Güncel

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Bilgilendirme

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Faaliyet İzin Belgesi Almadan Özel Güvenlik İle İlgili Sertifika Veren Şirketler Hakkında bilgilendirmede bulundu. Son zamanlarda bazı kurum ve kuruluşlar tarafından ‘güvenlik eğitimi,..

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Bilgilendirme

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Faaliyet İzin Belgesi Almadan Özel Güvenlik İle İlgili Sertifika Veren Şirketler Hakkında bilgilendirmede bulundu.

Son zamanlarda bazı kurum ve kuruluşlar tarafından ‘güvenlik eğitimi, özel güvenlik kursu ve yakın koruma eğitimi’ adı altında sertifika ve kimlik verildiğine dair çok sayıda soru ve söylemlerin gelmesi üzerine Özel Güvenlik TV ‘Güvenliğin Sesi’ canlı yayınımızda bu konuyu enine boyuna konuştuk.

Güvenliğin Sesi programımızda Özel Güvenlik Eğitim Derneği Başkanı Dilek ORAN ile İçişleri Bakanlığından faaliyet izni bulunmayan kurum ve kuruluşların ‘güvenlik eğitimi, özel güvenlik kursu, yakın koruma eğitimi’ adı altında eğitim ile sertifika ve kimlik kartı verilemeyeceğini ve bu belgelerin geçerliliğinin olmadığını tüm kamuoyuna canlı yayında duyurduk. Canlı yayınımız sırasında çok fazla telefon ve sosyal medya üzerinden yoğun ilgi gösterildi.

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının resmi web sitesinden de bu konuyla alakalı bir bilgilendirme yayınladı. Bilgilendirmede ”Bakanlıktan faaliyet izni bulunmayan bazı kurum ve kuruluşların verdikleri belgelerin özel güvenlik alanında hiçbir geçerliliği ve değeri bulunmamaktadır” denildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL