18 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 237
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 23.197

Advert
Güncel

Emniyetten, özel güvenlik görevlilerine denetim

Emniyetten, özel güvenlik görevlilerine denetim. Emniyet Genel Müdürlüğü, Bayramı öncesi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu noktalarda özel güvenlik görevlilerinin uygulamalarının kalitesinin artırılması için denetimler yapacak. Bu kapsamda, bayramın huzur ve güven..

Emniyetten, özel güvenlik görevlilerine denetim

Emniyetten, özel güvenlik görevlilerine denetim.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Bayramı öncesi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu noktalarda özel güvenlik görevlilerinin uygulamalarının kalitesinin artırılması için denetimler yapacak.

Bu kapsamda, bayramın huzur ve güven içinde geçirilmesi için vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM, havalimanı, tren istasyonu ve otogar gibi yerlerde özel güvenlik görevlilerinin uygulamalarının yeterliliği denetlenecek.

Gerçekleştirilecek denetimlerde, kapı ve el dedektörleri, x-ray cihazları, araç altı arama aynası gibi güvenlik sistem ve cihazlarının etkin kullanımına dikkat edilmesi, arızalı cihazların tamiri veya değişiminin yapılması istenecek.

Kamera izleme odalarında sürekli bir güvenlik görevlisinin bulunması ve ortak kullanım alanlarının kamerayla takibinin yapılarak gerektiğinde kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesi gerektiği vurgulanacak.

Yetki aşımına neden olabilecek uygulamalardan kaçınmaları konusunda uyarılacak özel güvenlik görevlilerinden, şüpheli şahısların ve paketlerin kontrollerinde dikkatli davranılması istenecek.

Ayrıca, özel güvenlik görevlilerine, AVM’lerin ürün kabul noktaları ve otoparkları ile giriş katlarında bulunan kafe, pastane gibi yerlerden AVM içine kontrolsüz girişlerin engellenmesi konusunda gerekli bilgilendirme yapılacak.(AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert