Güncel

Güvenlik-İş, ”Özel güvenlik görevlilerine şiddete toplum olarak dur dememiz gerekmez mi?”

Adliyede tartışan iki grup ile onlara müdahale eden özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Adana Adliyesi’nde bir duruşma sonrası karşı karşıya gelen iki grup arasında kavga çıktı. Adliyede görevli özel..

Güvenlik-İş, ”Özel güvenlik görevlilerine şiddete toplum olarak dur dememiz gerekmez mi?”

Adliyede tartışan iki grup ile onlara müdahale eden özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Adana Adliyesi’nde bir duruşma sonrası karşı karşıya gelen iki grup arasında kavga çıktı. Adliyede görevli özel güvenlikler araya girdi. Bazı kişiler, güvenlik görevlilerine tepki gösterince arbede yaşandı. Gruptan bazıları, ellerindeki copları aldığı özel güvenlik görevlilerini darbetti.

Yaşanan bu özel güvenlik görevlilerine hunharca saldırı sonrası Güvenlik-İş Sendikasından yazılı bir açıklama geldi. Sendikanın yaptığı yazılı açıklamada;

 

Özel güvenlik görevlilerine şiddete toplum olarak dur dememiz gerekmez mi?

Adana Adliyesinde özel güvenlik görevlileri görevini yaparken kavga eden gruplar tarafından hunharca saldırıya uğradı.

Kamu görevlisi olan Genel Kolluğun yardımcı kuvveti özel güvenlik meslektaşlarımıza yönelik şiddet, devletimize yönelen şiddettir, Toplumun vicdanına milletimizin huzuru, güvenliğine ve devletimizin otoritesine yapılan saldırıdır.

Meslektaşlarımıza yönelik acımasızca şiddetin takipçisi olarak süreçle yakından ilgilenen Adliyelerde Yetkili Sendika olan TÜRK-İŞ’imize bağlı Koop-İş Sendikamızla birlikte süreci takip ediyoruz..

Özel Güvenlik Görevlilerinin toplumda farkındalığının hissedilmesi adına farklı çalışmaları da hayata geçireceğiz.

Polisimize ve Askerimize kalkmayan el görevi başında genel kolluğun yardımcı kuvveti “özel güvenlik görevlisi” meslektaşlarımıza nasıl kalkıyor ?

Özel güvenlik görevlileri “kamu görevlisidir” vatandaşlarımız bu durumun farkında değilse eğer herkesin farkındalığını sağlamak temel görevimizdir.

Adaletin tecelli ettiği adliyelerde meslektaşlarımıza bu denli korkusuzca saldırılması tüm özel güvenlik teşkilatımızı incitmiştir, nefretle kınıyoruz , yapılan çirkin saldırının takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, Güvenlik-İş Sendikamız meslektaşlarımızın sonuna kadar yanındadır.

5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanunda açıkça belirtildiği üzere “özel güvenlik görevlilerine karşı görevleri dolayısıyla suç işleyenler kamu görevlisine karşı suç işlemiş gibi cezalandırılır”

Özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza görevi başında saldıranlara hukukun ve adaletin gereği kamu vicdanının tecelli olacağından şüphemiz yoktur.

Saygılarımızla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL