Güncel

Güvenlik-İş Sendikasından, Dünya Küresel Sendikalar Birliği UNI GLOBAL UNION’a Uluslararası Filistin Çağrısı

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik İş Sendikası, İsrail güçlerinin Filistin’e, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak Dünya Küresel Sendikalar Birliği UNI GLOBAL UNION’a Uluslararası Filistin Çağrısında bulundu. Güvenlik-İş Sendikasının da..

Güvenlik-İş Sendikasından, Dünya Küresel Sendikalar Birliği UNI GLOBAL UNION’a Uluslararası Filistin Çağrısı

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik İş Sendikası, İsrail güçlerinin Filistin’e, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak Dünya Küresel Sendikalar Birliği UNI GLOBAL UNION’a Uluslararası Filistin Çağrısında bulundu.

Güvenlik-İş Sendikasının da üyesi olduğu ve dünya genelinde 25 milyondan fazla üyesi bulunan Uluslararası Küresel Sendikalar Birliği UNI GLOBAL UNİON’a Sendika Yönetimi adına Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI çağrıda bulunarak ”Sivil Toplum Kuruluşları olarak BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurul kararlarına rağmen saldırılarına devam eden İsrail’in saldırılarına artık ‘dur’ dememiz ve eyleme geçmemiz gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Sendikanın Resmi Web Sitesinden Yayınlanan Yazı Şu Şekilde;

SENDİKAMIZDAN UNI GLOBAL UNION’A ULUSLARARASI FİLİSTİN ÇAĞRISI

Bu insanlık dramına göz yumanları tarih hiç bir zaman affetmeyecektir.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim ve Üyeleri Adına Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, İsrail güçlerinin Filistin’e, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak Üst Kuruluşumuz Küresel Sendikalar Birliği UNI GLOBAL UNION’u bu konuda sessiz kalmaması için çağrıda bulundu.

Açıklama şu şekilde;

UNI Global Union Genel Sekreteri ve Değerli Yoldaşım Christy Hoffmann’a,

İsrail güçlerinin Filistin’de işlediği insanlık suçlarının ardı arkası kesilmemektedir. Müslümanlar için kutsal olan ramazan ayında Mescid-i Aksa’nın avlusuna girerek, ibadet eden Müslümanlara ses bombaları ve plastik mermilerle saldırıldığını üzülerek medyadan takip etmekteyiz ve bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ve başka pek çok ülke ve sivil toplum kuruluşu ile birlikte uluslararası topluma çağrıda bulunmaktayız. Kısa süre önce konfederasyonumuz ITUC ve ETUC Başkanlıklarına da bir mektupla çağrıda bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşları olarak BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurul kararlarına rağmen saldırılarına devam eden İsrail’in saldırılarına artık ‘dur’ dememiz ve eyleme geçmemiz gerekmektedir. Bu insanlık dramına göz yumanları tarih hiçbir zaman affetmeyecektir. Saldırıların artmasından ve şiddetlenmesinden daha büyük bir endişe duyuyoruz. Filistin’e, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya saldırılara karşı uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırıyoruz.

Bağlı bulunduğumuz üst kuruluşumuz olan UNI Global Union’un bu konuda sessiz kalmamasını diliyor ve yüksek sesle öncü rol üstlenmeye ve Filistin halkının yaşadığı zulmün bitmesi için BM ve diğer kuruluşlar nezdinde çaba göstermeye devam etmesini diliyoruz.

Güvenlik-iş Sendikası Yönetimi ve Üyeleri Adına
Genel Başkan
Ömer ÇAĞIRICI

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL