Güncel

Güvenlik-İş Sendikasından Beraat Kandili Mesajı…

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) Beraat Kandili vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Resmi web sitesinden yayımladığı mesajın tamamı şu şekide; Berat kelimesi; kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak..

Güvenlik-İş Sendikasından Beraat Kandili Mesajı…

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) Beraat Kandili vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Resmi web sitesinden yayımladığı mesajın tamamı şu şekide;

Berat kelimesi; kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak demektir.

Beraat gecesi güneş batınca Allah Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: ‘Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim’ buyurur.”

Mübarek Ramazan ayına adım adım yaklaştığımız bu mübarek gün ve gecelerde yapılacak olan dualarımızın daha makbul olacağı inancıyla yüce Allah’a yönelmeli ülkemiz milletimiz ve tüm Türk-İslam alemi için iyiliklerin ve güzelliklerin artması adına dualarımızı gerçekleştirmeliyiz.

Ülkemizi derinden etkileyen ve büyük yaralar açan, hasarlarının giderilmeye çalışıldığı deprem felaketinin bu mübarek gecede içimiz buruk bir şekilde birlik ve beraberlikle sarmaya çalışıyoruz. Beraat gecesinin aramızdaki bu dayanışmanın, birlik ve beraberliğin eksilmeden daha da güçlenmesine vesile olmasını diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve özel güvenlik görevlilerinin kandillerini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birliğimize, kardeşliğimize ve insanlığın hayrına vesile olmasını diliyoruz.

 

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL