Özel Güvenlik Sendika

Güvenlik-İş Sendikasından yeni yıl mesajı

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, yeni yıl münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Güvenlik-İş Sendikasının resmi web sitesinden yapılan yeni yıl mesajı; YENİ YILIN MİLLETÇE..

Güvenlik-İş Sendikasından yeni yıl mesajı

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, yeni yıl münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Güvenlik-İş Sendikasının resmi web sitesinden yapılan yeni yıl mesajı;

YENİ YILIN MİLLETÇE TEKRAR SAĞLIKLI GÜNLERE ERİŞECEĞİMİZ VE DAHA GÜZEL YARINLARIN HABERCİSİ OLMASINI DİLİYORUZ

”Koronavirüs salgını gölgesinde geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde sağlık, iyilik ve güzellikler beklentisi ile yeni yılı karşılıyoruz.

Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri..

Geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde, İçişleri Bakanlığımızın Projesi olan KAAN Projesi, taşeron sistemden kadroya geçemeyen KİT’ler, Covid 19 salgınında özel güvenlik görevlilerinin önemi, özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddet olaylarını ve gündeme dair pek çok konuyu her platformda dile getirdik..

Meslektaşlarımızın toplumda ki hak ettiği saygınlığını kazandırmak adına Sendika olarak gece-gündüz hiç durmadan çalıştık. Siz değerli meslektaşlarımızın da desteği ile özel güvenlik mesleğini topluma tanıtma ve saygınlık kazandırma konusunda bunu başardığımızı düşünüyorum.

Bu minvalde;
İçişleri Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışarak Bakanlığımızca Haziran ayı içerisinde Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri için tek tip kıyafetinin tanıtımının yapılmasının mutluluğu içerisindeyim.

Ve yine İçişleri bakanlığımız koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla beraber yürüttüğümüz özel güvenlik mesleğinin saygınlığında ve farkındalığında büyük bir öneme sahip olacak olan kamu spot çalışmamız Özel Güvenlik Gününde tüm televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor.

26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında’ TEK YÜREK, TEK SES’ olduk. Özel güvenlik haftasında Türkiye’nin her yerinde aynı anda tüm billboardlarda afişlerimiz, televizyon ve radyolarda kamu spotumuz büyük ses getirdi.

Ne yazık ki, 696 sayılı KYK ile taşeron sistemden kadroya geçen kardeşlerimizin sıkıntıları hala devam ederken, KİT’ lerde çalışan birçok arkadaşımız kadro sürecinde ki düzenlemeden faydalanamamış ve kapsam dışında bırakılmıştır.

Kadroya alınmayan KİT’ lerde çalışan yaklaşık 80 bin kişinin de kadroya alınması için yoğun mesailerimiz yeni yılda da devam edecektir. Kadro alamayan işçilerimizin de hak ettikleri kadroyu 2021 yılı içerisinde almaları için var gücümüzle çalışmaya ve kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz.

Çalışma hayatında büyük umutlar beklediğimiz 2021 yılının, her şeyden önce sağlıklı, dünyada barışın, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ediyor, tüm dünyaya ve ülkemize; barış, huzur, mutluluk ve refah getirmesi, milletçe tekrar sağlıklı günlere erişeceğimiz ve daha güzel günlerin habercisi olmasını diliyoruz.

Bu duygularla, tüm üyelerimizin, özel güvenlik görevlilerinin ve ailelerinin yeni yılını kutluyor, nöbetleri başında olan Vatan bekçiliği yapan ve Milletimize hizmet eden tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum.

Yeni Yıl geleceğin ilk adımıdır. Sağlıklı günlere tekrardan erişebilmek dileğiyle…

Ömer Çağırıcı Genel Başkan Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu Adına” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL