Genel

Güvenlik-İş’ten 1 Mayıs Bildirisi

TÜRK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesi ile özel güvenlik görevlilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı. Resmi web sitesinden yayımlanan bildiride şu ifadelere yer verildi…

Güvenlik-İş’ten 1 Mayıs Bildirisi

TÜRK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesi ile özel güvenlik görevlilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı. Resmi web sitesinden yayımlanan bildiride şu ifadelere yer verildi.

Bugün 1 Mayıs…

Alın teri dökenlerin, canını dişine takarak evine ekmek götürenlerin, insanca yaşam ve çalışma şartlarını sağlama mücadelesini verenlerin bayramı…

Bugün; havalimanlarında, okullarda, AVM’lerde, bankalarda, hastanelerde kısacası hayatımızın tüm yaşam alanlarında çalışarak hayatlarını kazanan, geleceğe güvenle bakılmasında katkısı olan, üreten, işleyen, emek harcayan, işçilerin bayramı…

Her zaman görevinin, işinin başında olan emekçi kardeşlerimiz için bilinmelidir ki; 1 Mayıs yalnızca işçinin ve emekçinin değil, tüm dünyanın bayramıdır. Çünkü işçiler sadece kendileri için değil, bizler için alın teri dökmekte; bizlerin sağlığı, güvenliği, aşı, bir lokması için çalışmaktadır. Kendilerine olduğu kadar bizleri de dolaylı yoldan etkileyen ve hakkını vererek gerçekleştirdikleri mesainin karşılığını dahi alamayan işçi kardeşlerimiz için 1 Mayıs sesini duyurma günüdür.

1 Mayıs sadece bir kutlama değil, işçinin haklı mücadelesini dile getirdiği gündür. Taşeron işçiliğin son bulması, ayrımsız kadro talepleri, güvenceli ve sendikalı bir istihdamın, işsizliğin, düşük ücretler için seslerinin duyurulduğu gündür. 1 Mayıs, “İnsan onuruna yakışır bir iş” için gür bir sesle taleplerini dile getirildiği gündür.

Unutmayalım ki İşçiler tek kaldıklarında değil, birlik olduklarında güçlüdür.

Seneye hep birlikte binlerce emekçi kardeşlerimizle ve özel güvenlik işçilerimizle tekrar alanlarda 1 Mayıs’ı en coşkulu bir şekilde kutlayacağız.

Bu yıl TÜRK-İŞ Genel Başkanı Sayın Ergün ATALAY, değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sendikamız Güvenlik-İş olarak 1 Mayıs günü Taksim meydanında olacağız.

Dünya’nın en büyük Sendikal hareketlerinden birisi olan TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun öncülüğünde, GÜVENLİK-İŞ Sendikası olarak bu sene de;

-Taşeron işçiliğe hayır diyoruz,

-iş cinayetlerinin olmadığı,

-İş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin arttırıldığı,

-Sendikal örgütlenme önündeki engellerin kaldırıldığı,

-Eşit işe eşit ücret adaletinin sağlandığı,

-Toplu İş sözleşmelerinde YHK’nın 6+6 çerçevesinin son bulduğu,

-Kamuda sen kadrolusun, sen değilsin ayrımının son verildiği,

-Gelir dağılımından bütün çalışanların eşit ve hakça faydalanacağı,

-Özel Güvenlik İş Kanunun biran evvel yasalaştığı,

– 696 KHK ile Kadroya Geçemeyen KİT’lerde çalışan işçilerin kadro sorunlarının çözüldüğü,

Barış, huzur ve güven içerisinde bir ülke diliyoruz.

En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Güvenlik-İş Sendikası olarak, tüm emekçilerin, teşkilatımızın ve özel güvenlik görevlilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs…

Yaşasın emek ve dayanışma günümüz…

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL