Güncel

”Hepinizi gömmezsem adam değilim” diyerek özel güvenlik ve doktorları darp etti

İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel güvenlik ve doktorları darp eden şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. Özel güvenlik görevlisi Taner Özer, doktorlar Mehmet Semih Duran ve..

”Hepinizi gömmezsem adam değilim” diyerek özel güvenlik ve doktorları darp etti

İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel güvenlik ve doktorları darp eden şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Özel güvenlik görevlisi Taner Özer, doktorlar Mehmet Semih Duran ve Ecem Yılmaz’ı darbeden şahıs M.K. ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben güvenlik görevlisi haricinde doktor veya başka bir görevli ile münakaşaya girmedim. Fiziksel temasta bulunmadım. Aleyhimi verilen beyanları kabul etmiyorum. Doktor olaylarını kabul etmiyorum. Olayda mağdur olan benim” dedi.

Gerçekleşen olay, Dr. Sadi Konuk Hastanesi’nde meydana geldi.. İddialara göre, bir hasta yakını, acil servis önündeki özel güvenlik şeridini geçmek istedi. Bunun üzerine özel güvenlik görevlisi duruma müdahale etti. Hasta yakını ve özel güvenlik görevlisi arasında tartışma yaşandı.

‘Hepinizi gömmezsem adam değilim’

Hasta yakını özel güvenlik görevlisi Taner Özer’e saldırdı. Ardından acil serviste çalışan Doktor Mehmet Semih Duran ve Doktor Ecem Yılmaz araya girdi. İddiaya göre, Duran’ın yüzüne yumruk atılırken, Yılmaz’ın yüzü çizildi. Özel güvenlik görevlisi Özer’in ise burnu kırıldı, ardından hastaneye yatırıldı. Yaşanan olayın bildirilmesi üzerine olay yerine giden polis ekipleri, saldırgan M.K.’yi gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheli hakkında “Kasten yaralama” suçundan adli işlem başlatıldı. Özel güvenlik kameralarına da yansıyan olayla ilgili şüpheli M.K. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Şüpheli M.K. Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nce “Kasten yaralama” ve “Basit yaralama” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Özel güvenlik görevlisi ‘Hiçbir suçum yoktu’

Mahmut Kacır ilk ifadesinde, “Ben aslında şiddet eylemi yapma saikiyle hareket etmedim. Ben sadece güvenlik görevlisine eşimin hamile olduğunu söylediğim halde neden ittirdiğini sordum. Elimi bana bakmasını sağlamak amacıyla güvenlik görevlisinin omzuna koymuştum. Kendisine ‘Sen eşimi iteklemişsin, neden ittin’ diye sordum. Bunun üzerine güvenlik görevlisi bana yumruk salladı. Ben de kendisine karşılık verdim. Salladığım yumruğun neresine geldiğini bilmiyorum. Yumruklaşma olurken herhangi bir kan olmadı. Sonrasında olaylar gelişti. Ben güvenlik görevlisi haricinde doktor veya başka bir görevli ile münakaşaya girmedim. Fiziksel temasta bulunmadım. Aleyhimi verilen beyanları kabul etmiyorum. Doktor olaylarını kabul etmiyorum. Olayda mağdur olan benim. Yaralama gibi bir niyetim yoktu. Özür beklerken bana saldırdı. Olan durumdan dolayı pişmanım. Konunun buralara gelmesini istemedim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL