Güncel

İBB İstGüven AS’de Özgüvensen istifaları durdurmanın yollarını arıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştirak şirketi olan İST GÜVEN A.Ş. bünyesinde çalışan yaklaşık 4000 özel güvenlik görevlisi HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Güven Sen’den topluca istifa etmesi Sendikada soğuk duş etkisi..

İBB İstGüven AS’de Özgüvensen istifaları durdurmanın yollarını arıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştirak şirketi olan İST GÜVEN A.Ş. bünyesinde çalışan yaklaşık 4000 özel güvenlik görevlisi HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Güven Sen’den topluca istifa etmesi Sendikada soğuk duş etkisi yarattı.

Sendika toplu istifaları durdurabilmek için İstGüven AS’de çalışan özel güvenlik görevlilerine sosyal yardım ve bayram ikramiyesi verileceğini bu sosyal haklardan yararlanabilmek için ise sendika üyeliği şartı koştuğunu üyelerine kısa mesaj çekerek duyurdu.

Üyesi oldukları mevcutta ki sendikadan memnun olmayan özel güvenlikler, genel merkez ve şubelerinin kendilerinin sorunlarıyla ilgilenmediğini, daha önce de zaten baskı ve vaadlerle Öz Güven SEN Sendikasına üye yapıldığını, toplu istifalarının ve yeni dönem toplu iş sözleşmesinin yaklaşmasıyla sendika şubenin ve genel merkezin kendilerini arayıp sorduğunu ve yeniden sendikaya dönmeleri konusunda ikna etmeye çalıştığını ve hatta sosyal yardımlardan ve bayram ikramiyesinden yararlanmaları için sendika üyeliği şartını koştuğunu söylediler.

Bu yasal olmayan Sendikanın yapacağı ödemelerle istifalar durur mu?
İBB’de çalışan özel güvenliklerin sorun ve talepleri ile ilgilenmeyen sendika özel güvenlik işçilerini ne kadar daha sendikada tutabilir?
Yeni dönem toplu iş sözleşmesi yaklaştığı için mi bu paralar dağıtılıyor? Amaç sadece üyelerin aidat parası mı?

Gelen son bilgiye göre özgüvensen bayram ikramiyesi adı altında özel güvenlik görevlilerine bu yardımı yapamayacağını açıklaması üzerine kandırıldıklarını söyleyen özel güvenlikler ÖzGüven Sen kızgınlıklarını belirterek istifa süreçlerini hızlandıracaklarını söylediler.

Sendikadan istifa eden özel güvenlik görevlileri, TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikasına üye oldukları edinilen bilgiler arasında…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL