Güncel

İl Emniyet Müdürü Kaya ”Özel Güvenlik Görevlileri Gözümüz Kulağımız” ifadesini kullandı

İl Emniyet Müdürü Kaya ”Özel Güvenlik Görevlileri Gözümüz Kulağımız” ifadesini kullandı. Kaya, ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ sebebiyle, KAAN Projesinde başarı gösteren özel güvenlik görevlileri ile bir araya..

İl Emniyet Müdürü Kaya ”Özel Güvenlik Görevlileri Gözümüz Kulağımız” ifadesini kullandı

İl Emniyet Müdürü Kaya ”Özel Güvenlik Görevlileri Gözümüz Kulağımız” ifadesini kullandı.

Kaya, ’26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’ sebebiyle, KAAN Projesinde başarı gösteren özel güvenlik görevlileri ile bir araya geldi. Emniyet Müdürü Kaya, özel güvenlik güçlerini birer meslektaş olarak gördüklerini belirtti.

”Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma araçlarında olmak üzere görev yaptıkları tüm alanlarda, amacına uygun güvenlik hizmeti sunulmasını sağlamak amacıyla genel kolluk ile birlikte olay meydana gelmeden suçu önlemek, meydana gelen olaylara gerekli müdahaleyi yapmak, olay yeri delillerini muhafaza ederek genel kolluğa teslim etmek üzere hazırlanan “Genel Kolluk, Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN ) ilimizde de geçen yıl Şubat ayında başlamıştı. Yaklaşık 1,5 yıldır süren projede, projeye dahil edilen özel güvenlik görevlilerinin özverili çalışmaları neticesinde çok olumlu neticeler alındı.”

 

 

‘GÖZÜMÜZ VE KULAĞIMIZ’

Bu kapsamda 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası nedeniyle, Emniyet Müdürlüğüne bir program düzenlendi. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenliği Salonunda yapılan toplantıya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve çeşitli kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlileri katıldı. İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya yaptığı konuşmada ; “ Çok değerli özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımız gününüz kutlu olsun. 26 Haziran 2004’de 5188 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte özel güvenlik teşkilatı, ülke güvenliğimize ciddi güvenlik hizmeti vermek maksadıyla faaliyete geçmiştir. Biz sizi kendi meslektaşlarımız, güvenlik hizmetlerimizin kılcal damarları, gören gözümüz işiten kulağımız olarak görüyoruz” dedi.

 

TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ

Genel Kolluk, Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN ) ile projeye dahil edilen özel güvenlik görevlilerinin özverili çalışmaları neticesinde olumlu sonuçlar alındığını ifade eden Kaya, “Bunlar bizleri gururlandırıyor. Biz bu kenetlenmemizi birliğimizi, bütünlüğümüzü sağladığımız taktirde şehrimizi, ülkemizi daha yaşanabilir, daha huzurlu daha güvenli bir yer haline getiririz. İnsanların mutluluğu bizim mutluluğumuz, Sakarya’nın gururu bizim gururumuzdur. Ben bu duygularla tekrardan özel güvenlik gününüzü kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. Toplantı sonrasında, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, KAAN Projesi kapsamında başarı gösteren özel güvenlik görevlilerine “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL