Güncel

İşten çıkarılan kepçe operatörü, güvenlik kulübesini yaktı!

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresinde (KASKİ) kepçe operatörü olarak çalışan Hacı K. (30), işten çıkarıldığı için KASKİ’ye ait park halindeki iş makinesini ve bakım atölyesinin güvenlik noktasını ateşe verdi. Olaydan..

İşten çıkarılan kepçe operatörü, güvenlik kulübesini yaktı!

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresinde (KASKİ) kepçe operatörü olarak çalışan Hacı K. (30), işten çıkarıldığı için KASKİ’ye ait park halindeki iş makinesini ve bakım atölyesinin güvenlik noktasını ateşe verdi. Olaydan sonra kaçan şüpheli kepçe operatörünün yakalanması için çalışma başlatıldı.

Gerçekleşen olay, saat 22.30’da Kayseri’nin Kocasinan ilçesi sanayi sitesinde meydana geldi. İddiaya göre, tamirde olan KASKİ’ye ait iş makinesi bilinmeyen nedenle yandı. Olaydan 30 dakika sonra KASKİ’nin Melikgazi ilçesi Germir Mahallesindeki bakım onarım merkezinde özel güvenlik görevlisine saldıran kimliği belirsiz kişi, benzin dökerek güvenlik kulübesini yaktı. İhbar üzerine gelen polis, aldığı bilgi ve eşkal doğrultusunda her iki olayı gerçekleştiren kişinin kısa süre önce işten çıkartılan Hacı K. olduğunu belirledi. Özel güvenlik görevlisinin fark etmemesi durumunda Hacı K.’nın park halindeki diğer iş makineleri de yakacağı iddia edildi.

Saldırıda hafif yaralanan özel güvenlik görevlisi hastaneye kaldırılırken, işten çıkarıldığı için iş makinesi ve güvenlik kulübesi yakan Hacı K.’nın yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL