Güncel

İSTGüven A.Ş.’de Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Sendikasını Değiştiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştirak şirketi (İST GÜVEN A.Ş.) bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri, HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven Sen Sendikasından istifa etmeye başladı.   Yerel Seçimlerden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinde..

İSTGüven A.Ş.’de Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Sendikasını Değiştiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştirak şirketi (İST GÜVEN A.Ş.) bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri, HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven Sen Sendikasından istifa etmeye başladı.

 

Yerel Seçimlerden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinde daha önce var olan baskı ortamının kalkmasıyla kendilerini HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven Sen Sendikasına zorla üye yapıldıklarını belirten özel güvenlik işçileri başka sendika arayışı içinde olduklarını söylediler.

 

Mevcutta bulunan toplu iş sözleşmesinden memnun olmadıklarını, yapılan sözleşmenin de 3 yıllık olmasına da anlam veremediklerini belirten özel güvenlik işçileri ”artık sabrımız kalmadı! Bizim hakkımızı savunamayan bir sendikada hala niye üye olarak kalalım? Yeter artık!” diyerek istifa sürecini hızlandırdıkları gelen bilgiler arasında.

 

Geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı iştirak şirketi olan Anfa Güvenlikte çalışan özel güvenlik görevlileri Belediye Başkanı değişiminden sonra baskı ortamının kalkması ile Öz Güven Sen Sendikasından topluca istifa ederek Güvenlik-İş Sendikasına üye olmuş ve yetkiyi kaptırmışlardı. Yetki tespitine itiraz eden Öz Güven Sen Sendikası toplu iş sözleşmesinin yapılmasını geçiktirdiği ve özel güvenlik işçilerini madur ettiği için tepkilerin odağı haline gelmişti.

 

Sendikasından istifa eden özel güvenlik görevlileri, özel güvenlik mesleğini yapmamış, özel güvenlik üniformasını giymemiş sendika Genel Başkanının ve Yöneticilerinin kendilerini anlayamayacaklarını açıkça gördüklerini ve haklarını savunamayacaklarını belirterek TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikasına üye olacaklarını belirttiler. Ayrıca Öz Güven Sen Sendikasının özel güvenlik görevlilerinden uzak durmasını ve haklarını arayan sendika aradıklarını sosyal medya platformlarından yazmaya ve mevcutta ki Sendikaya tepki göstermeye devam ediyorlar…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL