Güncel

KAAN uygulamasıyla şüpheli bir şahıs ruhsatsız silahla yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü resmi web sitesinde yayımlanan haberde KAAN uygulamasıyla şüpheli bir şahıs ruhsatsız silahla yakalandığı bilgisi paylaşıldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ”İlimizde faaliyete geçirilen KAAN PROJESİ kapsamında..

KAAN uygulamasıyla şüpheli bir şahıs ruhsatsız silahla yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü resmi web sitesinde yayımlanan haberde KAAN uygulamasıyla şüpheli bir şahıs ruhsatsız silahla yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ”İlimizde faaliyete geçirilen KAAN PROJESİ kapsamında KAAN MURATPAŞA grubunda bulunan bir Özel Güvenlik görevlisinin KAANTALYA iletişim hattına gönderdiği bildirimde şüpheli bir şahıs ruhsatsız silahla yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

Paylaşılan haberde;

”Sayın İçişleri Bakanımızın katılımlarıyla İstanbul ilinde 23.07.2019 tarihinde açılışı yapılan ve “Türkiye benim ülkem, Türkiye için ben de hazırım” sloganı ile devam ettirilen, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı koordinesinde eğitim ve bilgilendirme süreçleri tamamlanarak 01.01.2020 tarihinde ilimizde faaliyete geçirilen KAAN uygulaması;

Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları, özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak uğradıkları kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler, toplu taşıma istasyonları ve güzergahları ile diğer uygun görülen yerlerde meydana gelen olayların en seri şekilde genel kolluğa bildirilmesi hedeflenmiştir.

İlimizde faaliyete geçirilen KAAN PROJESİ kapsamında KAAN MURATPAŞA grubunda bulunan bir Özel Güvenlik görevlisinin KAANTALYA iletişim hattına gönderdiği bildirimde;

Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mah. M.Kasapoğlu Caddesi üzeri Trafik Işıklarda 07 XXX XX Plakalı araçtaki şahsın silah teshirinde bulunduğunun belirtilmesi üzerine, Yunus ekiplerimizce bahse konu araç yakalanmış ve yapılar aramada, ruhsatsız seri numarası kazınmış (1) adet silah ve bu silaha ait (1) adet şarjör, şörjöre basılı vaziyette (14) adet fişek ele geçirilmiştir.

Yakalanan şahıs hakkında “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” suçundan işlem yapılarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü olarak Sen Yoksan Bir Kişi Eksiğiz! sloganıyla devam ettirdiğimiz KAANTALYA kapsamında Genel Kolluk ve Özel Güvenlik görevlilerimiz arasındaki işbirliği ve entegrasyonu artırarak, ilimiz genelinde suçların işlenmeden önlenmesi, şüphelilerin seri bir şekilde yakalanarak yargı makamlarının önüne çıkarılması için çalışmalara ara vermeden devam edilecektir.” ifadeleri kullanıldı. (Kaynak: Antalya Emniyet Müdürlüğü)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL