Güncel

Kadıköy metrosunda kadınlara bıçakla dehşeti yaşatmış güvenlik zafiyeti olduğu söylenmişti, Bıçaklı sanığın cezası belli oldu…

Kadıköy -Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı ile annesi Nilgün Mihdiye Damgacı’ya bıçak çekip tehdit eden Emrah Y., “hakaret”, “silahla tehdit”, “kasten yaralama” ve “halk arasında korku ve panik yaratacak şekilde tehdit”..

Kadıköy metrosunda kadınlara bıçakla dehşeti yaşatmış güvenlik zafiyeti olduğu söylenmişti, Bıçaklı sanığın cezası belli oldu…

Kadıköy -Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı ile annesi Nilgün Mihdiye Damgacı’ya bıçak çekip tehdit eden Emrah Y., “hakaret”, “silahla tehdit”, “kasten yaralama” ve “halk arasında korku ve panik yaratacak şekilde tehdit” suçlarından 11 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Metroda kadın yolculara bıçak çekerek dehşeti yaşatan Emrah Y.’ın davası devam ederken yeni bir dava daha açılmış, “Elinde bıçakla nasıl metroya girdi”, “Olay yerinde güvenlik açığı mı vardı” soruları güvenlik görevlilerine de dava açılmıştı. O davalar devam ederken. Kadıköy metrosunda kadınlara saldıran bıçaklı saldırganın cezası belli oldu…

Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya başka suçtan tutuklu Emrah Yılmaz ve taraf avukatları katıldı. Geçen celse açıklanan esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapan Senanur Damgacı’nın avukatı, suçun hafif bir saldırı olmadığını söyleyerek, “Suçun özüne bakıldığında erkek olan bir kişinin toplumda bulunan kadınlara yönelik bir sebep üreterek saldırma hakkını kendinde görmesinden kaynaklı bir suç olup tüm kadınları ilgilendirmektedir” dedi. Sanığın indirimden yararlanmak için kendisine tekme atıldığını beyan ettiğini söyleyen avukat, “Sanık asla pişman değildir. Kendisini suçlu görmemektedir. Katılanları suçlu görmektedir. Sanık üzerinde bıçakla yakalanmıştır” dedi.

 

“OLAYDA BEN MAĞDUR OLDUM”

Mütalaaya karşı son savunması sorulan sanık Emrah Yılmaz ise, suçlamaları kısmen kabul ettiğini söyleyerek, “Hakaret ve silahla tehdit suçuna bir diyeceğim yoktur. Benim mağdur Azize’ye karşı ne fiziki ne de sözsel bir şiddet eylemim olmamıştır. Kendisini sadece uyardım. Yanlış insanların yanış olaylara yanlış şekilde müdahale etmesi sonucu bu olay cereyan etmiştir” dedi. Müştekinin kendisine tekme attığı için olayın başladığını söyleyen Yılmaz, “Olayda ben mağdur oldum. Benim tek pişman olduğum nokta anne olan müştekiye karşı sarf ettiğim sözlerdir. Ben kimseyi darp etmedim” dedi.

İNDİRİM UYGULANMADI

Alınan son savunmanın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Emrah Yılmaz’ı, “hakaret”, “silahla tehdit”, “kasten yaralama” ve “halk arasında korku ve panik yaratacak şekilde tehdit” suçlarından 11 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezada herhangi bir indirim hükmü uygulamadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL