Güncel

Kadro isteyen TYP’li özel güvenlikler twitter’da gündem oldu

Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında İŞKUR’a bağlı olarak devlet okullarında çalışan özel güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ilk ve orta dereceli okulların güvenliği TYP’li..

Kadro isteyen TYP’li özel güvenlikler twitter’da gündem oldu

Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında İŞKUR’a bağlı olarak devlet okullarında çalışan özel güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ilk ve orta dereceli okulların güvenliği TYP’li olarak çalışan özel güvenlik personeli tarafından sağlanıyor.

Her yeni eğitim- öğretim yılının başında İŞKUR’a başvuran özel güvenlikler yaptıkları başvuruların ardından; kura, mülakat gibi aşamalardan geçerek geçici süreli olarak okullarda göreve başlıyorlar. Haziran ayının sonuna gelindiğinde ise ; çalıştıkları işlerinden TYP’de bulunan 24 ay kuralı nedeniyle ayrılmak zorunda kalıyorlar.

Okullarda çalışan ve işlerinde süreklilik isteyen TYP kapsamındaki özel güvenlik görevlileri geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu twitter’da etkinlik düzenleyerek ülke gündemine ilk sıraya oturdu.

Twitter’da düzenlenen etkinlik ile seslerini duyuran özel güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istediklerini dile getirdiler.

TYP’li özel güvenliklere bir destek de Türk İş Konfederasyonu’na bağlı Güvenlik İş sendikasından geldi. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI TYP’li özel güvenlikler için twitter’da yaptığı paylaşım yüzlerce yorum beğeni ve retweet aldı.

ÇAĞIRICI,” TYP kapsamında okullarda görev yapan meslektaşlarım özel güvenlik görevlileri okulların güvenlik hale gelmesinde etkin rol oynamıştır, bu tecrübeleri edinmişken TYP kapsamında çalışan arkadaşlarımız 24 ay süreli değil, sürekli olmalı. Yanındayız”ifadelerini  kullandı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL