Advert
Güncel

Kahramanmaraş’ta Özel güvenlik görevlilerine eğitimi verildi

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü “Genel Kolluk Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” kapsamında özel güvenlik görevlilerine eğitim verdi. İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğünden verilen bilgiye..

Kahramanmaraş’ta Özel güvenlik görevlilerine eğitimi verildi
Advert

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü “Genel Kolluk Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” kapsamında özel güvenlik görevlilerine eğitim verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğünden verilen bilgiye göre; kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, öncelikle kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma sistemlerinde olmak üzere, devamında görev yaptıkları tüm alanlarda, amacına uygun, etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunmasını sağlamak hedefleniyor.

Bu yerlerde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, genel kolluk ile etkili iletişim, etkin işbirliği, koordinasyon ve birlikte çalışmasıyla olay meydana gelmeden suçu önlemek, meydana gelen olayları en seri şekilde genel kolluğa bildirmek, devam eden olaylara gerekli müdahaleyi yapmak, olay yeri ve delillerini muhafaza ederek genel kolluğa teslim etmek üzere Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından hazırlanan ve ilimizde 02 Mart 2020 tarihinde uygulanmaya başlanan “Genel Kolluk Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” kapsamında eğitim verildi.

İlimizde daha önce projeye dahil olmayan ve özel güvenlik görevlisi istihdam eden 326 özel güvenlik izni verilen yerde görevli 1337 özel güvenlik görevlisine, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görevli Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Cengiz Kırmızıgül, Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Ay, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personeli ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğünde görevli personel tarafından “Genel Kolluk Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” kapsamında eğitimler verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL