Güncel

TÜRK-İŞ, ”KİT’lerdeki taşeronların kadro beklentisi devam ediyor”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu işçilerinin zam görüşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da kamuda kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro beklentisinin sürdüğünü anlattı. TÜRK-İŞ..

TÜRK-İŞ, ”KİT’lerdeki taşeronların kadro beklentisi devam ediyor”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu işçilerinin zam görüşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da kamuda kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro beklentisinin sürdüğünü anlattı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da geçici işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili yasal sürecin başlamasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro sorunun devam ettiğini belirten Atalay, “Çalışma hayatıyla ilgili taleplerimizin tamamına yakını halloldu. KİT’lerdeki taşeronlar ile kamuda kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro beklentisi devam ediyor” dedi.

‘TOPLUMUN % 60’IYIZ AMA MECLİS’TE 3 TANE İŞÇİ YOK’
İşçi, işsiz ve emeklilerin toplumun yaklaşık yüzde 60’ını oluşturduğuna dikkati çeken Atalay, “Türk-İş’in üye sayısı birçok partinin üye sayısında fazla ama kimse bize bir şey sormuyor. Bunun kabahati, işçiler olarak bizde. Biz sorunlarımızı çözmek için hep ağlayacak mıyız? Biz toplumun yüzde 60’ıyız ama Meclis’te üç tane işçi yok. Bunun kabahatlisi de biziz. Biz, emeğimizden yana olmak durumundayız. Biz bunu yapamazsak ağlamaya devam ederiz.”

KAVLAK: ÇÖZÜM ÖRGÜTLÜ MÜCADELE
Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ise, işçi sınıfının sorunlarının çözümünün uluslararası birlik ve örgütlü mücadeleden geçtiğini belirterek, bunun için işçilerin ulusal ve uluslararası düzeyde birliğini güçlendirmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomik kriz ve savaşların bedelini en fazla işçiler ve yoksul halk kesimlerinin ödediğini vurgulayan Kavlak, şöyle konuştu:

“Savaşların bedelini, emeğiyle geçinenler, işçiler, işsizler, yoksullar ağır bir biçimde ödüyor. O halde, artık bir gerçeği yüksek sesle dile getirmeliyiz; bir ülkede savaş varsa orada aş yoktur, iş yoktur, işçi yoktur, sendika, hak ve özgürlükler yoktur, insanca bir yaşam yoktur. İşte bu nedenle ülkemin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi hem kendi ülkelerimizde hem de tüm dünyada barışı savunmalıyız.” (AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL