Güncel

Kar ve tipi nedeniyle 6 gün mahsur kalan özel güvenlik işçisini AFAD ekipleri kurtardı

Konya’nın Çumra ilçesinde, kar yağışı ve tipi nedeniyle 6 gün mahsur kalan güneş enerjisi santrali özel güvenlik işçisinin imdadına AFAD ekipleri yetişti.Alınan bilgiye göre, Akören – Alibeyhüyüğü arasında Apa Mahallesi’nde..

Kar ve tipi nedeniyle 6 gün mahsur kalan özel güvenlik işçisini AFAD ekipleri kurtardı
Konya’nın Çumra ilçesinde, kar yağışı ve tipi nedeniyle 6 gün mahsur kalan güneş enerjisi santrali özel güvenlik işçisinin imdadına AFAD ekipleri yetişti.Alınan bilgiye göre, Akören – Alibeyhüyüğü arasında Apa Mahallesi’nde bulunan güneş enerjisi santralinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Selahattin Tekin, 20 Ocak’ta arkadaşından nöbeti devraldı.

İlçede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi ile elektrik kesintisi nedeniyle 6 gün boyunca santralde mahsur kalan Tekin, yiyecek stoğu tükenince 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi.

İhbar üzerine harekete geçen AFAD ekipleri, jandarma ve Çumra Belediyesi ekiplerinin de desteğiyle mahsur kalan Tekin’i kurtardı.

Sağlık durumunun iyi olduğu tespit edilen Tekin, Çumra ilçesi Karkın Mahallesi’ndeki ailesinin ikametine teslim edildi.

Tekin, “Konya AFAD ekiplerine, Çumra Belediyesi ekiplerine, İçeriçumra Jandarma ekiplerine ve bu zor şartlar altında fedakarca ve özverili bir şekilde görev yapan devletimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL