Güncel

KMÜ Güvenlik Personeline Teorik ve Uygulamalı Eğitim verildi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) özel güvenlik personeline yönelik ‘Bilgilendirme ve Bilinçlendirme’ konulu eğitim verildi. KMÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Ali Horozoğlu ve..

KMÜ Güvenlik Personeline Teorik ve Uygulamalı Eğitim verildi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) özel güvenlik personeline yönelik ‘Bilgilendirme ve Bilinçlendirme’ konulu eğitim verildi.

KMÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Ali Horozoğlu ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından özel güvenlik personelinin hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla verilen eğitimler altı gün devam etti.

 

 

“Saldırı durumlarında temel öncelik kendini savunmaktır”

Öğr. Gör. Horozoğlu, eğitimlerin temel amacının rakibi en kısa sürede etkisiz hale getirip kişisel güvenliği sağlamak olduğunu belirtti. Bu amaçla eğitimlerde yakın koruma teknikleri ve yakın savunma hareketleri ile ilgili çeşitli teknik hareketlerin öğretildiğini belirten Horozoğlu, güvenlik görevlilerinin günlük hayatta karşılaşabilecekleri saldırılarda kural, süre ve sıklet gibi konularda sıkıntı yaşamamaları için temel önceliğin kendini savunmak olduğunu hatırlattı. Öğr. Gör. Horozoğlu ayrıca uygulama aşamasında oluşturdukları senaryolarda kişisel yakın savunmaya (self-defence) yönelik gerçekçi ve basit hamlelere yer verdiklerini dile getirdi.

Eğitimin son aşamasında ise üniversitede ve öğrenci yurtlarında görev yapan tüm özel güvenlik personeline yönelik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından iki gün boyunca sunumlar yapıldı. Özel Güvenlik Hukuku ve Genel Kollukla İlişkiler konuları Polis Memuru Hüsnü Çarman, Etkili İletişim konusu Psikolog Tansu Altın, Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları ve Kitle Psikolojisi konusu 4. Sınıf Emniyet Müdürü Alpaslan Yanar, Uyuşturucu Madde Bilgileri Polis Memuru Muhammed Abdulkadir Çubukçu, Asayiş Hizmetleri konusu Komiser Yardımcısı Murat Bozkurt ve Terörle Mücadele konusu da Polis Memuru Murat Altınışık ile Serkan Hatıra tarafından anlatıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL