Güncel

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Mereto dağına tırmanış

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Mereto dağına tırmanış gerçekleştirildi. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Özel Güvenlik Personeli – AFAD Eğitmeni Mehmet Turgut Tayuzak, Didosk sporcusu Fırat Akyüz,  AFAD gönüllüsü İshak Pulgat ile..

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Mereto dağına tırmanış

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Mereto dağına tırmanış gerçekleştirildi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Özel Güvenlik Personeli – AFAD Eğitmeni Mehmet Turgut Tayuzak, Didosk sporcusu Fırat Akyüz,  AFAD gönüllüsü İshak Pulgat ile ANDA Batman gönüllüsü Melek Işık birlikte küresel ısınmaya dikkat çekmek için Mereto dağının zirvesine doğru harekete geçtiler.

İklim değişikliğinin gözle görünür hale geldiği son yıllarda, küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla Mereto Dağının zirvesine doğru harekete geçen ekip, Sason Belediye Başkanı Mehmet Şafi Yavuz’un katkılarıyla yola çıktı.

Yaklaşık 5 saat süren zorlu tırmanışın ardından zirveye ulaşan ekip küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla açıklama yaparak hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından 3 saatte iniş yaparak zirveye çıkmayı başaran gönüllüler yaklaşık 8 saat sonunda zirveyi yaşamanın sevinciyle bölgeden ayrıldı.

“Çocuklarımıza Güzel Bir Gelecek Bırakmak İstiyorsak Doğamıza Sahip Çıkalım”

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Mereto Dağına çıktığını vurgulayan Diyarbakır Dicle Üniversitesi Özel Güvenlik Personeli Mehmet Turgut Tayuzak; “Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak istiyorsak doğaya sahip çıkmak ve dünyamızda beraber yaşam sürdürdüğümüz canlıların yaşama haklarına saygı duymamız gerekiyor, yoksa kaybedecek olanlar biz insanlar olacağız, bizler doğamızı kirlettikçe geleceğimizi karartıyoruz” dedi.

“Tek Amacım İnsanlarıma Faydalı Olmak”

Mehmet Turgut Tayuzak Özel Güvenlik TV haber merkezimize yaptığı açıklamada, “İnsanlara faydalı olmak için her imkanı bir fırsata dönüştürmek için uğraşıyorum. Tabii yaşamın zorlukları saymakla bitmez. Fakat zaten karşılıksız gönülden yaptığınız için hakkıyla yaptığınız görevin mükafatını bu dünyada almazsanız bile muhakkak öte dünyada alırsınız” dedi.

Tayuzak açıklamasın devamında ”Yapmış olduğunuz işler sizi mutlu etse de aklınızda hep yapamadıklarınız vardır. Hep gördüğüm duyduğum negatiflere nasıl pozitif etki edebilirim diyerek düşünerek, topluma faydalı bir birey haline geliyor insan. Belli basamaklardan sonra, artık sadece kendiniz için değil başkaları içinde yaşamayı öğrenirsiniz. Etki edebileceğim kadar çocuklarımızın ve darda kalanların geleceğine katkı ve hayallerine basamak olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Özel Güvenlik Personeli olan Mehmet Turgut Tayuzak, can ve mal güvenliğinin sağlanmasının dışında yaşamın her alanında varlığını gösteren her alanda gönüllülük esasına dayalı tüm faaliyetlerde yer alması ile biliniyor.

Tayuzak, AFAD gibi arama kurtarma birliklerinde gönüllü çalışmalar yürütürken, birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif görev yapıyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL