Güncel

ÖGNET’e giriş nasıl yapılır?

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesinin (ÖGNET) açılışı 23 Temmuz 2019 tarihinde Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun katılımlarıyla İstanbul ilinde gerçekleştirilmiştir. Özel Güvenlik Bilgi Sistemi (ÖGNET) Kayıt Nasıl Yapılır? Özel güvenlik otomasyon sistemi,..

ÖGNET’e giriş nasıl yapılır?

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesinin (ÖGNET) açılışı 23 Temmuz 2019 tarihinde Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun katılımlarıyla İstanbul ilinde gerçekleştirilmiştir.

ÖGNET-suleyman-soylu-acilis

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi (ÖGNET) Kayıt Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik otomasyon sistemi, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir sistemdir. Özel güvenlik elemanlarının, sınav sonucu öğrenme, evrak teslimi yapabilme, görev dağılımının takibi, adres değişikliği, itiraz ve dilekçe gibi birçok imkanı otomasyon sistemi ile yapmalarına imkan sağlar.

Bunun için bu sisteme ilk önce kayıt olmanız gerekiyor… Linke TIKLAYARAK sisteme giriş yapabilirsiniz.

Eğer ilk defa giriş yapacaksanız ve kaydınız yoksa, bu durumda yukarıdaki linkteki siteye girerek “Kullanıcı adı kısmına” T.C kimlik numaranızı giriniz. “Şifre” kısmına da daha önce şifreniz olmadığı için şifre yerine yine T.C kimlik numarası girmeniz gerekiyor.

Bundan sonra sistemin sol kısmında yer alan “Şifre değiştir” kısmından şifrenizi tek seferlik olarak değiştirebilirsiniz. Ve şifrenizi bir yere not almayı unutmayın. Çünkü bundan sonra artık giriş ekranından ancak bu şifre ile giriş yapabileceksiniz.

ÖGNET-giriş-nasil-yapilir-özel-güvenlik

ÖGNET’in getirdiği kolaylıklar;

Özel Güvenlik hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin yerine getirilmesinde kullanılan fiziki ve beşeri unsurların en aza indirilmesi,

Bürokratik işlemlerin ve kırtasiyeciliğin azaltılarak tüm işlemlerin elektronik ortamda yapılması,
Özel Güvenlik sektöründe faaliyet gösteren tüm paydaşların, zaman kaybetmeden hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde dijital ortamda görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi,
Oluşturulan elektronik arşiv sayesinde istenilen istatistik ve raporlara hızlı ve en güncel şekilde ulaşılabilmesi,
Elde edilen istatistiki verilerden hareketle, denetleme işlemlerinin sonuç odaklı online olarak yapılabilmesi, ileriye ve geriye dönük kontrollerin sağlanabilmesidir.
Yazılım, geliştirme ve güncellemeye uygun şekilde tasarlandığından, uyum ve standardizasyon çalışmaları devam etmektedir. Kurulan Güvenli Ağ üzerinden Jandarma Genel Komutanlığı ve bağlı birimlerinin de projeye erişimi sağlanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL