Güncel

Okullara özel güvenlik alımı olacak mı?

Okullara özel güvenlik alımı olacak mı?  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine bağlı eğitim kurumlarına temizlik işçisi ve güvenlik görevlisi olarak istihdam etmek isteyenler başvurularını belirlenen tarihlerde gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığı her..

Okullara özel güvenlik alımı olacak mı?

Okullara özel güvenlik alımı olacak mı?  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine bağlı eğitim kurumlarına temizlik işçisi ve güvenlik görevlisi olarak istihdam etmek isteyenler başvurularını belirlenen tarihlerde gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı her okula bir özel güvenlik görevlisi alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda personel olarak çalışmak isteyen vatandaşların başvuru sonuçlarına ilişkin açıklama genel olarak il ve ilçe müdürlüklerinin resmi siteleri üzerinden duyuruluyor. Peki, Okullara özel güvenlik alımı olacak mı? Özel güvenlik alımı ne zaman başlayacak? Haberimizin devamında…

Milli Eğitim Bakanlığının bütün illerde tüm okullara toplamda 60 bin temizlik görevlisi alımından sonra şimdi de özel güvenlik alımları bekleniyor. Elbette öğrenci sayısının oldukça fazla olduğu okullarda olası sorunlara karşı özel güvenlik görevlisinin olması büyük bir gereklilik olarak görülüyor.

Hem veliler hem de okul müdürleri Milli Eğitim Müdürlükleri’nden gelecek haberi bekliyor. Başlayan yeni eğitim-öğretim yılı için özel güvenlik alımları ile ilgili ilan henüz yayınlanmadı.

OKULLARA ÖZEL GÜVENLİK ALIMI OLACAK MI?

Birçok kişi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev almak istiyor ve dört gözle alım tarihini bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde tüm okul sayıları 56 bin 200 olarak açıklanmıştı. MEB’e 2022-2023 eğitim öğretim yılı başı itibarıyla tam da 5 Eylül’de 60 bin temizlik personeli alımları yapıldı.

TYP ile İŞKUR bünyesinde temizlik personeli alımları tüm okullar için gerçekleştirildi. Ancak 100 binlerce adayın beklediği özel güvenlik alımları henüz başlamadı.

OKULLARA ÖZEL GÜVENLİK ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Hem veliler hem de okul müdürleri Milli Eğitim Müdürlükleri’nden gelecek haberi bekliyor. Başlayan yeni eğitim-öğretim yılı için güvenlik alımları ile ilgili ilan henüz yayınlanmadı.

Güvenlik alımı ile ilgili gelişmeler yaşandığında haberimizde yer alacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL