Güncel

Okullarımız ‘Güvenliksiz’ açıldı

Özel HABER Dün ülke genelinde okullarda ders zilinin çalmasıyla öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılına başladı. Yeniden okullarına kavuşan öğrenciler, sezonun başlaması ile yoğun bir tempoya girdiler. Toplum Yararına Programlar kapsamından çıkarılan..

Okullarımız ‘Güvenliksiz’ açıldı

Özel HABER

Dün ülke genelinde okullarda ders zilinin çalmasıyla öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılına başladı. Yeniden okullarına kavuşan öğrenciler, sezonun başlaması ile yoğun bir tempoya girdiler.

Toplum Yararına Programlar kapsamından çıkarılan özel güvenlik görevlileri bu yıl okullarda görev almayacak. Çocuklarını okullara bırakan veliler endişeli, ‘Hani Güvenliksiz Okul Kalmayacaktı?’ dediler…

Özel Güvenlik TV haber ajansı olarak bizlere gelen mesajlar doğrultusunda, “yeni eğitim öğretim yılı başladı fakat okullarımızda güvenliklerimiz yok, çocuklarımız güvenliksiz ne yapacak çok endişeliyiz” dediler.

 

Dün 19 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen uzun bir tatil sonrası yeniden sınıflara döndü. 81 il ve 922 ilçede Milli Eğitim Bakanlığı yaz tatili boyunca çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Tüm okullar yeni eğitim dönemine hazırlandı. Ücretsiz ders kitapları ve 136 milyon yardımcı kaynağı hazırladı. 60 Bin temizlik görevlisi bile okullarda görevlendirildi.  Fakat okullarda özel güvenlik görevlisinin bulunmaması ise tepki çekti.

 

“Okula her önüne gelen elini kolunu sallayarak giriyor”

“Okula her önüne gelen elini kolunu sallayarak giriyor” diyen veliler, Özel Güvenlik TV haber ajansımıza yaptıkları açıklamada, “Okullarımız açıldı, çocuklarımız ders başı yaptı, çok mutluyuz. Ancak okul önünde özel güvenlik görevlilerini göremedik. Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın okuduğu bir okulun giriş ve çıkışlarının olduğu yerde nasıl bir özel güvenlik görevlisi olmaz. Çocuklarımızı okulumuza bıraktık ama evde bizler endişeliyiz” diyerek  haklı isyanda bulundular…

MEB’e bağlı okullarda bu yıl temizlik görevlileri bile görev yaparken, özel güvenlik görevlileri okullarda bu yıl yoklar. Bu durum hem öğrencilerimizi, hem de öğretmenlerimizi zor durumda bırakacak. Çünkü çocuklarımızın başına birşey gelirse okul yönetimi sorumlu olacak” diye konuştular…

Milli Eğitim Bakanlığı okullarımıza biran evvel özel güvenlik görevlilerini görevlendirmeli, okullarımız güvenli hale gelmelidir. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL