Güncel

Okulların güvenliği Allah’a emanet!

Sakarya’da bir öğrenci velisi okullarda neden güvenlik görevlisi olmadığını CİMER’e sordu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir cevap verdi ama neden olmadığını ya ne zaman olacağını söylemedi… İşte Haberin Devamı… Sakarya..

Okulların güvenliği Allah’a emanet!

Sakarya’da bir öğrenci velisi okullarda neden güvenlik görevlisi olmadığını CİMER’e sordu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir cevap verdi ama neden olmadığını ya ne zaman olacağını söylemedi… İşte Haberin Devamı…

Sakarya Erenler’ deki Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nde oğlu eğitim gören E.E. isimli veli, 1100 öğrencinin eğitim gördüğü okulda ve diğer okullarda özel güvenlik görevlisi olmadığını tespit etti. 4-5 okulun bulunduğu bölgede sadece okul çıkışlarına polis geldiğini gören E.E. durumu araştırmaya başladı.

 

KAPIDA ÖĞRENCİLER BEKLİYOR

Okul idaresi güvenlik görevlendirmesinin bakanlık ve il müdürlükleri tarafından yapıldığını belirterek “şimdilik kapıda sırayla öğrenci görevlendirdiklerini” söyledi.
E.E. isimli veli bunun üzerine CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) aracılığıyla konuyu Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sordu.
Veli E.E, okullarda neden güvenlik görevlisi olmadığını ve ne zaman görevlendirileceğini sordu.

 

YANIT: PROJE YAPILMADI

Bir kaç gün sonra İl Müdürlüğünün yanıtı CİMER aracılığıyla E.E’ye ulaştı. O cevapta; ” 2021/ 2022 eğitim öğretim döneminde İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya ilinde müdürlüğümüz ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzalanan Toplum Yararına Çalışma Projesinde (TYP) ilimize 257 temizlik personeli çalıştırılmak üzere verilmiştir. Türkiye genelinde (TYP) güvenlik projesi yapılmamıştır” denildi.

KANTİN PARASI YETMİYOR

Görevlendirme yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir yanıt alamayan E.E., konuyu hafta sonu yapılan okul aile birliği toplantısında gündeme getirdi.
Burada diğer velilerle birlikte kantinden gelen kira geliriyle güvenlik görevlisi istihdam edilmesi fikri ortaya atılsa da bu kez okul müdürü, “Bakanlıktan gelen emirle okul kantin kiralarında yarı yarıya ödendiğinden kantin parası yeterli değil” dedi.

 

“ŞİKÂYETÇİ OLACAĞIM” DEDİ, VALİYE SESLENDİ

Veli E.E., “Okulda güvenlik görevlendirilmemesi durumundan dolayı okulda oluşabileçek olumsuz şeylerden sıralı sorumlular sorumlu olup bir şey olması durumunda hepsinden şikayetçi olacağım. Sayın valinin özellikle bu bölgedeki okullara yönelik özel tedbir almasını ve bu okullara güvenlik görevlisi görevlendirmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.(Kaynak Medyabar.com)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL