Güncel

Özel güvenlik görevlileri buldukları yaralı ve bitkin şahini besleyip tedavi ettiler

İki özel güvenlik görevlisi buldukları yaralı ve bitkin şahini besleyip ardından tedavi ettiler. SİVAS Gemerek’te iki özel güvenlik görevlisi tarafından yaralı ve bitkin halde bulunan şahin, beslendikten sonra tedavisi yapıldı…

Özel güvenlik görevlileri buldukları yaralı ve bitkin şahini besleyip tedavi ettiler

İki özel güvenlik görevlisi buldukları yaralı ve bitkin şahini besleyip ardından tedavi ettiler.

SİVAS Gemerek’te iki özel güvenlik görevlisi tarafından yaralı ve bitkin halde bulunan şahin, beslendikten sonra tedavisi yapıldı.

Gemerek merkez ilçesinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü radar sisteminde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan Erhan Ağtaş ile Selim Özcan nöbet çalıştıkları sırada yol kenarında, yerde duran şahini gördü. Ağtaş, şahinin uçamadığını, yaralı ve aç olduğunu fark etti. Yanında bulunan kazağı şahinin üzerine atıp yakalayan Ağtaş, çalıştığı yere getirdi. Ağtaş ve Özcan, burada şahini et ve suyla besledi. Ayrıca şahinin kanadındaki yarayı da sürdüğü ilaçla tedavi eden Ağtaş, durumu Sivas Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.

 

 

Ekiplerin şahini teslim alacağını söyleyen Erhan Ağtaş, “Hayvansever olduğumuz için şahini aldık ve iş yerimize getirdik, besledik. Etini, suyunu verdik. İlk bulduğumuzda dili dışardaydı ve çok yorulmuştu. Bir şeyden kaçmış gibiydi. Biz elimizden geldiği kadar tedavisini yaptık. Biraz kendisine geldi. Şahini yetkililere teslim edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL