Güncel

Özel güvenlik görevlilerinden, ortak açıklama…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Toplum Yararına Program kapsamında okullarda görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri yakında sona erecek görev süreleri ile ilgili açıklama yayınladı. Geçici değil kalıcı olmak istediklerini ifade eden özel..

Özel güvenlik görevlilerinden, ortak açıklama…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Toplum Yararına Program kapsamında okullarda görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri yakında sona erecek görev süreleri ile ilgili açıklama yayınladı. Geçici değil kalıcı olmak istediklerini ifade eden özel güvenlikler, görevlerine devam etmek istediklerini kaydettiler.

Yapılan açıklama şu şekilde;
Bizlerin siz devlet büyüklerimizden istediğimiz sadece sürekli olalım.
Biz razıyız yine okullar kapalı iken 3 ay çıkış verilsin, yine bizler asgari ücret ile çalışalım.
Ama sürekli olalım istiyoruz, kurasız , şartsız her yıl, yine bizler sevdiğimiz okulumuzun, öğretmenimizin, öğrencimizin güvenliğini sağlayalım.
Bu istediğimizin Devletimize ekstra bir yük yok, zaten her yıl 9 ay özel güvenlikler için bu bütçe ayrılmıyor mu, bu bütçe var zaten, istediğimiz sürekli olalım. İsteğimizin devletimize ayrıca bir bütçe kaybı olmadığı gibi, Devletimize büyük bir kazanç.
Çünkü özel güvenlik her sene aynı olursa, o zaman okullarını tanıyan , öğretmeni, öğrenciyi, veliyi ve okul çevresini tanıyan, işinde deneyimli okul güvenlikleri, güvenliği daha iyi sağlayamaz mı?
Bizler sürekli aynı okulda olursak, okul çevresinde kim madde satmaya teşebbüs edebilir.
Bizler sürekli aynı okulda olursak kim okullarda hırsızlığa yeltenebilir.
Bizler sürekli aynı okulda olursak, kim Atatürk büstlerine saygısızlık yapabilir.
Bizler sürekli aynı okulda olursak, kim gelip te okulu kandırıp, ben öğrenci velisiyim deyip öğrenciyi kaçırabilir.
Sizce de okul güvenlikleri ŞART değil mi değil mi sayın Devlet büyüklerimiz
Birde bizlerin sorunu var
Bizler 9 ay sonunda işsiz kalıyoruz, 3 ay sonra da tekrar kuradan adımız çıkmazsa işsiz kalmaya devam ediyoruz, bu işe tekrar başvurmamız için 3 ay SSK sız iş olmamız gerekiyo, bu işte 3 ay sonra çıkmazsa tamamen işsiz kalıyoruz, tekrar seneye başvurabilmemiz için 3 ay SSK sız olmamız lazım, başka işlere girersek bu işe başvuru yapamıyoruz
Bir diğer sorunumuz ise
24 ay kuralı var, bu kural ki, 24 ayı dolan bir özel güvenlik görevlisi bir daha, ömür boyu typ ye yani, okullara başvuru yapamıyor
Bu insanların bazıları bu işe başladıklarında 33 yaşında oluyorlar
24 ay bitince bu insan 35 yaşında oluyor ve kim 35 yaşında ki bir insanı işe almak ister
TYP programı yani toplum yararına olan bu programda yanlışlar var, düşünülmeden konulan kurallar, her yıl 30 bin MEB okul güvenliğini işsiz ve çaresiz bırakıyor, Okulu, Öğretmeni ve Öğrenciyi korumasız bırakıyor
İşsiz kalan bu insanlar aileleri ile birlikte mağdur oluyorlar, uzun yıllar iş bulamayan meslektaşlarımız oluyor. Hal böyle olunca boşanmalar, intiharlar ve daha bir çok bizleri kötü etkileyecek olaylara neden oluyor Bizde bu yüzden sürekli olalım istiyoruz. Sayın Devlet büyüklerimiz hem bizlerin geleceği için, bizlere yardımcı olup sürekliliğimizi almamızda bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz” ifadeleri kullanıldı. KAYNAK(ereglidemokratmedya.com)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL