Güncel

Özel Güvenlik Görevlilerine Emniyetten Seminer

Balıkesir’de bankalarda görev yapan özel güvenlik personellerine dolandırıcılık ile ilgili eğitim verildi. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği personeli tarafından Balıkesir’de kamu ve özel bankalarda görev..

Özel Güvenlik Görevlilerine Emniyetten Seminer

Balıkesir’de bankalarda görev yapan özel güvenlik personellerine dolandırıcılık ile ilgili eğitim verildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği personeli tarafından Balıkesir’de kamu ve özel bankalarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine dolandırıcılık ile ilgili bilgilendirme eğitimi verildi.

 

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince Balıkesir’de kamu ve özel bankalarda çalışan güvenlik görevlilerine dolandırıcılık konularını önleyici bilgilendirme ve KAAN uygulaması semineri verildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yapılan eğitimlerde 210 Özel Güvenlik Görevlisi katılım sağladı.

KAAN PROJESİ NEDİR?

Kaan projesi, güvenlik görevlilerinin emniyet teşkilatı içerisinde aktif rol oynaması amacıyla kritik bir rol oynamaktadır. Çevresinde gördüğü suç teşkil eden durumları Kaan uygulaması aracılığıyla kolluk kuvvetlerine bildirecek olan güvenlik görevlileri, bu şekilde olay mahalline hızlı intikale imkân tanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamaya göre Kaan Uygulaması sayesinde genel kolluk ve özel güvenlik iş birliği arttırılarak, Türkiye çapında görev yapan kolluk kuvvetlerine ilaveten yaklaşık 350.000 çift gözün daha genel güvenliğe katkı yapacak şekilde görev alması hedeflenecek.

Özel güvenlik görevlileri tarafından KAAN Uygulaması iletişim kanalları üzerinden yapılan bildirimler incelendiğinde; Uyuşturucu Madde,

Aile İçi Şiddet, Çocuk Kaçırma, Kayıp Çocuk, Trafik Kazası, Bildiri, Taciz, Silah, Şüpheli Paket, Aranan Şahıs ve Araç, Kesici ve Delici Alet, Hırsızlık ve Dolandırıcılık, Yaralamalı Kavga, Hakaret ve Tehdit, İntihar Girişimi, Sahte Para Bu bildirimlerin en önemli özelliği ise yer, zaman ve olay anlamında doğru tespit yapılarak bildirilmesidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL