Güncel

Özel güvenlik görevlisi Hamza Okutan herkese örnek oluyor

Çalıştığı işyerindeki atık kağıt ve plastikleri toplayarak sıfır atık projesine destek veren özel güvenlik görevlisi Hamza Okutan, topladığı atıkları satarak kazandığı parayla arkadaşlarına pişmaniye ve tatlı, Camii Derneği çay ocağında..

Özel güvenlik görevlisi Hamza Okutan herkese örnek oluyor

Çalıştığı işyerindeki atık kağıt ve plastikleri toplayarak sıfır atık projesine destek veren özel güvenlik görevlisi Hamza Okutan, topladığı atıkları satarak kazandığı parayla arkadaşlarına pişmaniye ve tatlı, Camii Derneği çay ocağında limitsiz çay ısmarlayıp, paranın bir kısmını da hayır işlerinde kullanıyor.

 

HERKESE ÖRNEK OLUYOR

İzmit’te yaşayan ve bir firmada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Hamza Okutan, sıfır atık projesinden etkilenerek ev ve iş yerinde bulunan pet şişe, karton, kağıt vb. atıkları toplamaya başladı. Okutan, topladığı atıkları satıyor ve kazandığı para ile iş arkadaşlarına tatlıların her çeşidinden ikram ediyor. İkamet ettiği mahalledeki camii çay ocağında vatandaşlara çay ısmarlıyor, paranın bir kısmını da hayır işlerinde kullanıyor. Hamza Okutan’ın bu davranışı herkese örnek oluyor.

ŞAŞIRAN DA TEBRİK EDENLER DE OLDU

Sıfır atık projesinden etkilendiğini ifade eden Hamza Okutan, “Bende katkı sunmak, farkındalık oluşturmak adına ilk önce evimde, daha sonra çalıştığım iş yerinde amirlerimden müsaade alarak arkadaşlarımın da desteği, mesai arkadaşım Selçuk’un da katkıları ile toplamaya başladım. İş yerinde bunları nasıl değerlendiriyorsun diye şaşıran da oldu. Tebrik edenler de oldu. Toplama işlemi sonunda geri dönüşüme haber veriyorum. Gelip aldıktan sonra kendileri değerlendiriyor. Satıştan sonra gelen parayı güzel yerlere harcıyorum. Mesela iş yerimde arkadaşlarıma tatlıların her çeşidini, camimizin çay ocağında limitsiz çay ısmarlıyorum. Evime hiçbir zaman harcama yapmıyorum. Paranın bir kısmını ise yaptığım hayır işlerinde kullanıyorum. Süreç nasıl olur bilmem ama elimden geldiğince devam edeceğim” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL