Güncel

Özel güvenlik görevlisi tereddüt etmeden enkaza daldı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Cihan CEBECİK heyelanda mahsur kalan Mehmet OCAK’ın hayatını kurtardı. Cebecik’in duyduğu sesler sonrası tereddüt etmeden Ocak’ın yardımına koşması..

Özel güvenlik görevlisi tereddüt etmeden enkaza daldı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Cihan CEBECİK heyelanda mahsur kalan Mehmet OCAK’ın hayatını kurtardı.

Cebecik’in duyduğu sesler sonrası tereddüt etmeden Ocak’ın yardımına koşması özel güvenlik görevlisi arkadaşları tarafından da takdirle karşılandı.

Sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımda Cebecik’e teşekkür eden arkadaşları şu ifadeleri kullandı:
TTK Karadon Müessese Müdürlüğü’nde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan kardeşimiz Cihan Cebecik vardiyasında sorumlu olduğu bölgede saat 22:00 sularında ses duyarak dışarı çıktığı esnada esnaf olarak çalışan köfteci Mehmet Ocak’ın üst bölgesinde ormanlık alandan toprak kayması sonrası meydana gelen heyelan sonucunda dükkanın içinde sıkıştığını fark eden ve daha sonra müdahale ederek sıkıştığı yerden sağlıklı bir şekilde çıkararak hayatını kurtarmıştır. Kardeşimize göstermiş olduğu cesaretinden dolayı teşekkür ediyoruz”(Kaynak zhaber.com.tr)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL