28 Ocak 2022 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 438.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 93.586
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 85.503

Güncel

Özel güvenlik görevlisinin sanatı sınırları aştı

Trabzon’da özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Alper Karaağaçlı, aynı zamanda başarılı bir udi. Yıllardır ut çalan Karaağaçlı, ünü kıtaları bile aştı. Resitalleri, Amerika’daki bir üniversitede derslerde dinletilmeye başlandı. Trabzon’da yaşayan..

Trabzon’da özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Alper Karaağaçlı, aynı zamanda başarılı bir udi. Yıllardır ut çalan Karaağaçlı, ünü kıtaları bile aştı. Resitalleri, Amerika’daki bir üniversitede derslerde dinletilmeye başlandı.
Trabzon’da yaşayan Alper Karaağaçlı, 8 yaşındayken babası sayesinde tanışmış ut ile.

Alper Karaağaçlı, “Kendisi yönlendirdi beni öyle devam ettik herhangi bir eğitim filan almadım kendi kendime geliştirmeye çalıştım bu sazı. Ud sanatkârı kıymetli hocam Fethi Barut’u tanıdım onun da bana bu konularda çok destekleri oldu” açıklamasını” yaptı.

Trabzon Limanı’nda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Karağaçlı, 30 yıldır ut çalıyor. Ve çaldığı eserler de sosyal medyadan sıkça paylaşıyor. Öyle ki başarısı sınırları aştı.

Duygularını kelimelerle tarif edemeyeceğini söyleyen Karaağaçlı, “Bunu ben sözlerle beraber tarif edemem çok farklı bir duygu. İyi ki bu bağlantılarımız olmuş öyle bir arkadaşımı tanıdım, Adem’i, bu konuda bayağı bir ilgi alaka gösterdi bana sağ olsun çok mutlu oldum” diyor.

Alpar Karaağaçlı, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı bir ut sanatçısı olmak istiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Advert