Güncel

ANFA güvenliklerinden Özgüvensen Sendikasına Tepki

ANFA Güvenliklerinden Özgüvensen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Ünal’a Tepki. ANFA’da çalışan özel güvenlik işçilerinin sendikalarını değiştirmesine tepki gösteren Özgüvensen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Ünal yaptığı basın açıklamasında, ANFA’da..

ANFA Güvenliklerinden Özgüvensen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Ünal’a Tepki.

ANFA’da çalışan özel güvenlik işçilerinin sendikalarını değiştirmesine tepki gösteren Özgüvensen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Ünal yaptığı basın açıklamasında, ANFA’da çalışan özel güvenlik işçilerine ‘Çocuklar’ kelimesini kullanarak sosyal medyada bir anda tepkilerin odağı haline geldi.

Şuan mevcut sendikadan memnun olmayan ANFA güvenlik işçileri sendikalarını değiştirmeye başladı. Kısa zamanda büyük üye kaybı yaşayan özgüvensen sendikası üye istifalarını durdurmak için bir basın açıklaması düzenledi. Özgüvensen sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Ünal yaptığı açıklamada özel güvenlik işçilerine ‘ÇOCUKLAR’ tabirini kullanarak sosyal medya platformlarında en çok konuşulanlar arasında yerini aldı.

ANFA Güvenlik’te adamlar var, çocuk sensin!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik’te çalışan özel güvenlik görevlileri adeta kurtuldukları ve bayram edercesine sevinerek istifa ettiklerini beyan ettiler.

ANFA güvenlik işçilerinin haber sitemize yaptığı açıklamada; ”Özgüvensen sendikasından istifa ettiğimiz için çok mutluyuz. Biz baskı yoluyla istifa etmedik asıl kendileri bizleri zorla sendikalarına üye yaptılar. Şuan bu sendikadan kurtulduğumuza bayram ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Hangi Sendikaya üye olacaklarını sorduğumuzda aldığımız cevap ise; ”Bizleri anlayan, bizim gibi özel güvenlik görevini yapmış haklarımızı sonuna kadar savunacak bir sendikaya üye olmak istiyoruz. Şuan malum sendika istifaların önüne geçmek için güya basın açıklamasında bulunuyor. Bırakın bizim haklarımızı savunmalarını bunlar daha cümle bile kuramıyor. ANFA özel güvenlik işçilerine ‘ÇOCUKLAR’ kelimesini kullanıyor. Nasıl olur bir sendika Genel Başkan Yardımcısı üyelerine özel güvenlik işçilerine ‘ÇOCUKLAR’ kelimesini kullanabilir. Biz çocuk değiliz kimse bizi baskıyla istifa ettirmiyor veya bizi baskıyla kendisine üye yapmıyor bizim ‘ÇOCUKLAR’ olmadığımızı malum sendikaya ve yöneticilerine göstereceğiz.  ANFA Güvenlik’te adamlar var, çocuk sensin!” ifadelerini kullandılar.

ANFA güvenliklerin TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikasına üye oldukları ve kısa zaman içinde Sendikanın burada örgütleneceği gelen bilgiler arasında…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL